جشنواره‌ای برای هوشمند شدن مرزبانی

جشنواره انتخاب برترین طرح مرزبانی هوشمند باهدف شناسایی ایده و طرح‌هایی که در حوزه مرزبانی هوشمند همزمان با پنجمین جشنواره ربع رشیدی 20 تا 24 آبان ماه در تبریز برپاست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جشنواره انتخاب برترین طرح مرزبانی هوشمند باهدف شناسایی ایده و طرح‌هایی که در حوزه مرزبانی هوشمند در پنجمین نمایشگاه شرکت می‌کنند و تجلیل از آنها و حمایت از نمونه‌سازی و تولید صنعتی طرح‌های مذکور همزمان با پنجمین نمایشگاه نوآوری و فن‌آوری ربع رشیدی "RINOTEX2017" در حال برگزاری است.

در این جشنواره، طرح‌های شرکت‌کننده در جشنواره توسط هیات داوری مورد ارزیابی قرار گرفته و به طرح‌های اول تا سوم به ترتیب، سی میلیون ریال، بیست میلیون ریال و ده میلیون ریال جایزه اعطا می‌شود. همچنین طرح‌ها و ایده‌های برتر بر ای نمونه‌سازی و تجاری‌سازی موردحمایت قرار می‌گیرند.

هدف از برگزاری این جشنواره گردآوری اساتید، متخصصان، محققان و دانشجویان در زمینه سامانه‌های هوشمند مرزی و ایجاد یک محیط صمیمی و علمی برای تبادل اطلاعات و نظرات پیرامون موضوع یاد شده است. این جشنواره در دو محور اصلی کاربرد سامانه‌های هوشمند مرزبانی (حال و آینده) و هوشمند سازی در سامانه‌های مرزبانی برگزار می‌شود.

محورهای مرزبانی و امنیت (دریایی، خاکی و هوایی)، عملیات نجات، بازرگانی، بازرسی سازه‌ها و تاسیسات، مخابرات، اکتشافات، محیط زیست، چشم انداز و نقشه راه کاربرد سامانه‌های هوشمند مرزبانی در قالب محور کاربرد سامانه‌های هوشمند مرزبانی (حال و آینده) تعریف شده است.

محورهای الگوریتم‌های هوشمند در هدایت، کنترل، مدل سازی، خطایابی، بازرسی، شبکه‌های ارتباطی هوشمند در سامانه‌های مرزی، سنسورهای هوشمند در سامانه‌های مرزبانی، الگوریتم‌های اجتناب از مانع، نرم افزارهای پردازش، چشم‌انداز و نقشه راه روش‌های هوشمندی در سامانه‌های دریایی در قالب محور هوشمند سازی در سامانه‌های مرزبانی تعریف شده است.

از میان طرح‌های ارائه شده در پنجمین جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی به طرح‌های برتر دارای کاربرد در حوزه مرزبانی هوشمند جوایزی اهدا می‌شود.

جشنواره مرزبانی هوشمند همزمان با پنجمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی 20 تا 24 آبان ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز در حال برگزاری است.

پنجمین نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نو و پیشرفته ربع رشیدی با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 20 تا 24 آبان ماه 96 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : 1396/08/23
کد : 75077
تعداد بازدید: 1042