مستعدان‌برتر از مرکز اسناد انقلاب اسلامی بازدید می‌کنند

بازدید از مرکز اسناد انقلاب اسلامی به همت معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برنامه‌های فرهنگی بنیاد ملی نخبگان و به منظور آشنایی اجتماع نخبگانی با پیشینۀ جامعۀ بومی، ارزش‌ها، آرمان‌ها و همچنین افزایش آگاهی آنان نسبت به رخدادها، شخصیت‌ها و ایثارهای انجام‌شده، برنامۀ بازدید از مرکز اسناد انقلاب اسلامی به همت معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان انجام می‌شود.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی به عنوان مؤسسه پژوهشی تاریخ انقلاب اسلامی ایران و به منظور جمع آوری اسناد و مدارک مربوط به نهضت امام‌خمینی (ره) جهت انجام تحقیقات مستند تاریخی و سندیت تدوین و نگارش تاریخ انقلاب  اسلامی ایران در سال 1360 فعالیت خود را آغاز کرد. در این راستا تلاش زیادی صورت گرفت تا اسناد موجود مرتبط با تاریخ انقلاب اسلامی جمع آوری شود.

هم‌اکنون در پی تلاش‌های صورت‌گرفته، آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی با نزدیک به یک میلیون و هفتصد هزار برگ سند نوشتاری، شصت هزار قطعه عکس، دویست هزار قطعه نگاتیو، بیست‌و‌سه هزار ساعت صدا و پانزده هزار ساعت تصویر، آرشیوی بسیار غنی از اسناد انقلاب اسلامی را دارا است. همه سیاست‌گذاری و تلاش مجموعه هم‌اکنون بر این متمرکز شده است که اطلاعات این اسناد هر چه بیشتر استخراج، بازیابی و در اختیار پژوهشگران تاریخ انقلاب اسلامی قرار گیرد.

لازم به ذکر است، بازدید از مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چهارشنبه؛ اول آذر ماه برگزار می‌شود. متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام در این برنامه به سامانۀ bazdid.bmn.ir مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1396/08/22
کد : 75067
تعداد بازدید: 1112