با هدف توان‌افزایی مستعدان‌برتر/
کارگاه مشاوره «ابزارهای موفقیت جوان امروز» ​برپا شد

کارگاه مشاوره ابزارهای موفقیت جوان با هدف توان‌افزایی مستعدان‌برتر در تهران برپا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برنامه‌های فرهنگی و به منظور مهارت‌آموزی و توان‌افزایی اجتماع نخبگانی، کارگاه مشاوره ابزارهای موفقیت جوان به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

سید سهیل رضایی؛ مدرس این کارگاه با بیان اینکه سن افراد از اهمیت بالایی برخوردار نیست، گفت: میزان تأثیرگذاری در جامعۀ انسانی مهمترین ملاک توانایی افراد است.

وی با بیان اینکه بسیاری از رهبران و افراد مؤثر در جامعۀ انسانی را جوانان تشکیل می‌دهند، افزود: اعتماد کشورهای توسعه‌یافته به جوانان به دلیل نقش مهم ایده‌پردازی و رؤیاپردازی است که بزرگترین ثروت و داشتۀ جوانان است.

رضایی با مطرح‌کردن سؤالاتی از قبیل اینکه هم‌اکنون در دنیا چه شغل‌هایی وجود دارد که تا ده سال آینده دیگر به آنها نیازی نیست، اظهار داشت: فرد باید بداند در ده سال آینده چه تأثیر بر جامعۀ خود خواهد گذاشت. برای این مهم، باید دریچه‌های تازه و آگاهانه‌ای به سمت فرد باز شود.

وی ادامه داد: نظام آموزشی نوین، اولین گام برای شکوفایی استعدادهای‌ دانش‌آموزان است که افراد در آن رتبه‌بندی‌هایی از قبیل شاگرد اول و دوم نداشته باشند.

لازم به ذکر است، محورهای اصلی این کارگاه شامل بررسی ابزارهای موفقیت جوانان امروز، ارائه مشاوره به نوجوانان در شناخت مناسب از توانایی‌ها و ضعف‌های خود و کمک به یافتن و انتخاب مسیر دقیق‌تر و درست‌تر در آینده و معرفی سامانۀ کاشف (که به حوزۀ کشف و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان می‌پردازد) بود.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/08/21
کد : 75059
تعداد بازدید: 1149