در کارگاه آموزشی «مهارت سخنرانی و ارائه مؤثر» مطرح شد:
دانش و ذوق دو ابزار مهم در سخنوری

کارگاه آموزشی «مهارت سخنرانی و ارائه مؤثر» به همت بنیاد نخبگان استان مرکزی در اراک برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کارگاه آموزشی «مهارت سخنرانی و ارائه مؤثر» به همت بنیاد نخبگان استان مرکزی و با حضور جمعی از مستعدان‌برتر و مخترعان‌برگزیده در اراک برگزار شد.

در این کارگاه، سیف‌الله غلامی؛ دانش‌آموختۀ دکتری روانشناسی و مدرس کارگاه، به دلایل لزوم آشنایی با فنون سخنرانی و نفوذ کلام اشاره کرد و گفت: سخنرانی هم «فن» است و هم «هنر»؛ بنابراین دانش و ذوق دو ابزار مهم در سخنوری هستند که باید به این دو ابزار مهم تجهیز شد.

 وی دو اصل مهم سخنرانی را ارائه دلیل و برانگیختن عواطف دانست و افزود: شرایط تعاملی، شرایط نیمه‌تعاملی و شرایط غیرتعاملی ازجمله نکاتی است که یک سخنران باید یاد بگیرد.

غلامی در پایان این کارگاه، به بیان علت وجود استرس و نگرانی در سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: صحبت با اعتماد به نفس، ارتباط چشمی، طرز ایستادن و حرکات بدن، حالت چهره، لباس مناسب، رسا بودن صدا، درگیر کردن مخاطب، شوخ طبعی، کنترل اضطراب، تمرین سخنران، عزت نفس و خودکارآمدی از جمله موارد دیگری است که یک سخنران باید به آنها مسلط باشد.

لازم به ذکر است، کارگاه آموزشی «مهارت سخنرانی و ارائه مؤثر» به صورت تعاملی و با مشارکت مستعدان‌برتر و مخترعان‌برگزیده برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/08/16
کد : 75031
تعداد بازدید: 2006