در دانشگاه تهران صورت می‌گیرد/
برگزاری چالش نوآوری انرژی‌های تجدیدپذیر

چالش نوآوری انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک با هدف ارائه نمونه‌سازی و بازاریابی ایده استارتاپی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر 8 تا 11 آذرماه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ چالش نوآوری انرژی های تجدیدپذیر و پاک با هدف ایجاد و توسعه کسب و کارهای مسئله محور از 8 تا 11 آذر ماه سال جاری با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، رویداد چالش نوآوری انرژی های تجدید پذیر و پاک یک رویداد مسئله محور است که بر اساس مسائل و درک عمیق موجود در  فرصت های انرژی ایران و منطقه طراحی شده است. این رویداد بر اساس مدل پرش به شناسایی، ارائه راه حل، نمونه سازی و بازاریابی ایده استارتاپی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر و پاک خواهد پرداخت. مدل پرش بر اساس بررسی مدل های موجود در ایران و با توجه به ساختار و سطح بلوغ اکوسیستم ایران طراحی و اجرا می شود و تا کنون 7 رویداد پرش به صورت مسئله محور در حوزه های تخصصی برگزار شده است.

همچنین، در مدل پرش با تکیه بر اصل مشتری محوری و همدلی با مشتری ابزارهای لازم برای شناخت و درک عمیق از مشتری در قالب کارگاه های عملی به شرکت کنندگان آموزش داده می شود. سپس شرکت کنندگان بر اساس چالش های واقعی که مشاهده کردند و با استفاده از ابزار های طراحی شده در شتابدهنده پرش به ارائه راه حل های نوآورانه در حوزه مورد نظر می پردازند. تفاوت اساسی رویداد پرش با رویداد های استارتاپی مشابه کاربردی بودن خروجی ها و عملیاتی بودن کامل محصولاتی است که روند صحیح اعتبار سنجی و ایجاد را طی کرده اند .کارگاه شش کلاه تفکر، کارگاه تیم سازی، کارگاه بوم همدلی و کارگاه تفکر طراحی از جمله کارگاه های این رویداد است که توسط اساتید مجرب این حوزه آموزش داده می شود.

ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان با رویدادهای نوآوری برای دانشجویان رشته های مهندسی مرتبط با حوزه انرژی و مهندسی مواد شرکت کننده در این رویداد بلیت دانشجویی فراهم کرده است. این چالش توسط شتابدهنده پرش از 8 تا 11 آذر ماه در دانشگاه تهران برگزار می شود.

تاریخ انتشار : 1396/08/16
کد : 75029
تعداد بازدید: 1413