در سمنان/
کارگاه آموزشی «پدافند غیرعامل» برگزار شد

کارگاه آموزشی «پدافند غیرعامل، حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور» در سمنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کارگاه آموزشی «پدافند غیرعامل، حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور» با حضور جمعی از سرآمدان، مدیران دستگاه‌های درون‌استانی و مستعدان‌برتر به همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه، مرادی؛ مدرس حوزۀ پدافند به بیان مفاهیم، اهمیت، اهداف، اصول و مبانی پدافند غیرعامل و همچنین الزامات پدافند غیرعامل پرداخت و گفت: مدیریت بحران یک علم است.

وی افزود: پدافند عامل، رویارویی مستقیم با دشمن به منظور دفع حمله و مخصوص نظامیان است اما پدافند غیرعامل، اقدامات غیرمسلحانه‌ای است که موجب افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل اقدامات نظامی دشمن می‌شود.

مرادی مهمترین محور پدافند غیرعامل را آموزش و اطلاع‌رسانی دانست و بر توجه جدی به مقوله آمادگی و پیشگیری و کاهش آسیب تأکید و اظهار داشت: پدافند غیرعامل در صورت اجرا در سازمان، باعث بیمه شدن سازمان از هرگونه حادثه و بحران خواهد شد.

وی در پایان توجه عمده پدافند غیرعامل را به زیرساخت‌ها، عملکردها و آمادگی جامعه و مراکز ثقل دانست و تصریح کرد: باید مقولۀ کاهش خسارت در اماکن و تأسیسات به عنوان یک راهکار جدی مدنظر قرار گیرد و با این روش تهدید دشمن را به بازدارندگی رساند.

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/08/14
کد : 75016
تعداد بازدید: 1726