مستعدان‌برتر دانش‌آموزی از رصدخانۀ دانشگاه شیراز بازدید کردند

مرحلۀ دوم اردوی جهادی مدرسۀ تابستانه خلاقیت و ایده‌پردازی در شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پس از برگزاری مرحله اول اردوی جهادی مدرسۀ تابستانه خلاقیت و ایده‌پردازی دانش‌آموزان ناحیه 3 شیراز در مرداد ماه سال جاری، 23 نفر از برگزیدگان مرحلۀ اول این برنامه، در مرحلۀ دوم برنامه شرکت کردند.

در این مرحله، دانش‌آموزان با شرکت در کارگاه‌های آموزشی با عناوین انضباط شخصی، فن بیان و روش ارائه، تفکر دینی و معرفت‌شناسی، مستندسازی علمی و روش پژوهش، لذت ادبیات و چیستی هنر، آموزش‌های خود در مرحله اول را تکمیل کردند. همچنین با هدف آشنایی دانش‌آموزان با مراکز علمی و فرهنگی، بازدید از کتابخانه و مرکز اسناد ملی استان فارس و رصدخانۀ دانشگاه شیراز برنامه‌ریزی و اجرا شد.

در این بازدیدها، شرکت‌کنندگان با اهداف و فعالیت‌های کتابخانه ملی و بخش‌های مختلف آن آشنا شدند. همچنین در بازدید از رصدخانۀ دانشگاه شیراز، دانش‌آموزان اقدام به رصد اجرام آسمانی کرده و به طرح سؤالات خود پرداختند.

در پایان برای تداوم ارتباط دانش‌آموزان با بنیاد نخبگان استان و رصد بهتر استعداد دانش‌آموزان، تعداد 4 پروژه ازجمله انجام یک کار داوطلبانه، تدوین یک پروپوزال علمی، آفریش اثر در حوزۀ ادبی یا هنری و مسابقه کتابخوانی برای دانش‌آموزان مطرح شد تا با اجرا توسط دانش‌آموزان و ارزیابی آنها، مرحلۀ بعد برنامه برای برگزیدگان اجرایی شود.

تاریخ انتشار : 1396/08/10
کد : 74999
تعداد بازدید: 1510