ثبت‌نام جشنواره اخترعات زردکوه آغاز شد

جشنواره اخترعات زردکوه، بیست‌ودوم آذرماه به میزبانی بنیاد نخبگان استان یزد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد ملّی نخبگان با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع‌های برگزیده و تسهیل در مسیر آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش‌بنیان و تکمیل چرخة نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت، برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای رویش را یکی از اولویت‌های کاری خود در سال جاری قرار داده است.

اختراع‌هایی که در این جشنواره‌ها مورد تأیید هیئت‌داوران قرار می‌گیرند، از تسهیلات بنیاد برای طی مسیر توانمندسازی بهره‌مند شوند. این مسیر از سه ایستگاه با نام‌های «اختراع‌های سطح 3»، «اختراع‌های سطح 2» و «اختراع‌های سطح 1» می‌گذرد.

میزان تازگی اختراع در سطح ملّی و بین‌المللی، طول عمر فنّاوری حاصل از اختراع، آثار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از به‌کارگیری اختراع، چگونگی مستندسازی فرایند رشد اختراع و قابلیت ورود به بازار و ارزش‌افزودة اقتصادی و اجتماعی حاصل از تجاری‌سازی اختراع، مهمترین ملاک‌های داوری برای انتخاب و معرفی اختراع سطح 3 هستند.

برای پشتیبانی و توانمندسازی اختراع‌های برگزیدة سطح 3، تسهیلاتی مانند جایزة نقدی و لحاظ امتیاز اختراع در آیین‌نامة جایزه‌های تحصیلی دانشجویان و همچنین حمایت‌های مالی و مشاوره‌ای برای تبدیل اختراع به محصول نیمه‌صنعتی و در نهایت تأسیس شرکت‌ دانش‌بنیان به اخترعات برگزیده اعطا می‌شود.

بر همین اساس، هفتمین جشنواره رویش بنیاد ملی نخبگان در سال جاری با عنوان جشنواره رویش زردکوه با حضور بنیادهای نخبگان استان‌های اصفهان، قم، مرکزی، چهارمحال‌وبختیاری به میزبانی بنیاد نخبگان استان یزد، در روزهای 22 و 23 آذرماه برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، متقاضیان تا تاریخ چهارم آذرماه فرصت دارند با مراجعه به سامانۀ sabtenam.bmn.ir برای حضور در این جشنواره نام‌نویسی کنند.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/08/10
کد : 74998
تعداد بازدید: 1921