ثبت‌نام هشتمین دوره مسابقات خلاقیت «ابن سینا» آغاز شد

هشتمین دوره مسابقات خلاقیت دانش‌آموزی «ابن سینا» با همکاری گروه کاپا و بنیاد نخبگان استان فارس برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در دنیای امروز، خلاقیت یکی از ویژگی‌هایی است که نظام‌های تعلیم و تربیت به آن می‌پردازند و در کنار هوش، تفکر انتقادی، از ویژگی‌های اساسی و ممتاز انسان است و بدون شک فراهم کردن بستری مناسب جهت پرورش خلاقیت در دانش آموزان، تاثیر به سزایی در شکل گیری روحیه ی پرسشگری و حل مسئله در جامعه دارد.

برهمین اساس هشتمین دوره مسابقات خلاقیت دانش آموزی ابن سینا امسال توسط گروه دانشجویی کاپا (کاشفان استعداد، پرورشگران اندیشه) با هدف پرورش قدرت خلاقیت و افزایش فرهنگ کار تیمی میان دانش‌آموزان، در سطح مدارس دورۀ متوسطه استان‌های اصفهان، بوشهر، چهارمحال‌و‌بختیاری، خوزستان، سیستان‌وبلوچستان، کهگیلویه‌وبویراحمد، فارس، هرمزگان و یزد (قطب جنوب) و البرز، تهران، قزوین، قم، گیلان و مازندران (قطب شمال) برگزار خواهد شد.

گروه‌های ثبت‌نامی باید از یک واحد آموزشی باشند ولی الزامی برای هم‌پایه و هم‌رشته‌بودن آنان نیست. این مسابقه در سه مرحله برگزار خواهد شد. مرحله اول مسابقه به صورت غیرحضوری است و سؤالات به مدت دو هفته در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد و آنان می‌بایست در این مدت با استفاده از هر منبع موجود، که مهمترین آن مغز خودشان است، نسبت به پاسخگویی اقدام کنند.

پس از اتمام مرحله اول مسابقه، از گروه‌های برتر در مرحلۀ اول جهت شرکت در مرحلۀ دوم که به صورت عملی در دو قطب شمال و جنوب کشور برگزار خواهد شد، دعوت بعمل می‌آید و پس از آن، 20 تیم برگزیده از دو قطب شمال و جنوب برای مرحله سوم به شیراز دعوت خواهند شد.

لازم به ذکر است، دانش‌آموزان دورۀ متوسطه می‌توانند با تشکیل گروه‌های سه نفره تا تاریخ 12 آبان‌‎ماه از طریق سامانۀ اینترنتی به آدرس kapa.sums.ac.ir اقدام به ثبت‌نام در این مسابقه کنند.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/08/09
کد : 74987
تعداد بازدید: 9412