جمعه 3 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

بازدید از مجموعۀ دانش‌بنیان «کشت بافت گیاهی هیرکان» انجام شد

سرآمدان، متخصصان و مستعدان‌برتر استان گلستان از مجموعۀ دانش‌بنیان «کشت بافت گیاهی هیرکان» بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به همت بنیاد نخبگان استان گلستان و با همکاری سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان، جمعی از سرآمدان، متخصصان و مستعدان‌برتر حوزه کشت بافت از مجموعۀ دانش‌بنیان «کشت بافت گیاهی هیرکان»، واقع در ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی چالکی استان گلستان بازدید کردند.

در این بازدید، متخصصان مدعو، مدیران و کارشناسان پیرامون برخی از چالش‌های این شرکت، ازجمله پروتکل‌های تهیۀ عناب و بلوبری به بحث و تبادل‌نظر پرداختند و چگونگی تعامل دوطرفه را بررسی کردند.

حسینی؛ مدیرعامل شرکت کشت بافت گیاهی هیرکان ضمن استقبال از برگزاری اینگونه جلسات علمی، بر لزوم مشارکت اجتماع نخبگانی استان در رفع چالش‌های واحدهای صنعتی فعال در منطقه تأکید کرد.

وی با اشاره به وجود امکانات آزمایشگاهی مناسب در این شرکت، خاطرنشان کرد: شرکت کشت بافت گیاهی هیرکان با تمامی امکانات خود از طرح‌های عملیاتی مرتبط با چالش‌های این شرکت حمایت خواهد کرد.

در ادامه، علی جعفری؛ کارشناس مرکز تحقیقات‌کشاورزی و منابع‌طبیعی استان گلستان نیز ضمن اشاره به برخی از پژوهش‌‎های انجام‌شده نخبگانی در  حوزه کشت بافت، بر لزوم کاربردی بودن نتیجۀ پژوهش‌ها در صنعت و واحدهای صنعتی تأکید کرد.

در پایان، شرکت‌کنندگان از آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، گلخانه‌ها و سایر قسمت‌های مجموعۀ دانش‌بنیان «کشت بافت گیاهی هیرکان» کردند و از نزدیک با فعالیت‌های این شرکت آشنا شدند.

تاریخ انتشار : 1396/08/07
کد : 74970
تعداد بازدید: 1735

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601