رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان مطرح کرد:
نقش موثر برنامۀ ملی شهاب در ادامۀ حرکت کشور در مسیر نخبه‌پروری

اصفهانی با اشاره به نقش برنامۀ ملی شهاب در تربیت نیروی‌انسانی متخصص و متعهد، گفت: اجرای درست این برنامه سبب ادامۀ حرکت کشور در مسیر نخبه‌پروری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان از برگزاری دوره‌های آموزشی آموزگاران تحت پوشش برنامۀ ملی شهاب در شهرستان لاهیجان بازدید کرد.

در این بازدید، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن حضور در کلاس‌ها و تشریح وظایف بنیاد ملی نخبگان در این برنامه، گفت: این برنامۀ با همکاری بی‌شائبه معلمان، در سال 93 با حدود 3000 نفر دانش‌آموز و در یک منطقه آموزشی شهر رشت شروع و در سال تحصیلی جاری تعداد دانش‌آموزان تحت پوشش به بیش از 45 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: تلاش بنیاد ملی نخبگان این است که تا سال 1400 تمام دانش‌آموزان کشور تحت پوشش برنامۀ ملی شهاب قرار بگیرند.

اصفهانی، لاهیجان را یکی از نقاط نخبه‌پرور کشور قلمداد کرد و اظهار داشت: امید است با جدیت و همکاری معلمان، هیچ استعدادی در این شهر مغفول نماند تا مسیر نخبه‌پروری و تربیت نیروی‌انسانی متخصص، متعهد و اثرگذار در این شهر ادامه یابد.

رئیس بنیاد نخبگان گیلان، توانمندسازی را گام بعدی شهاب دانست و ادامه داد: برنامه‌های توانمندسازی دانش‌آموزان شناسایی شده متعاقباً توسط ستاد راهبری شهاب اعلام خواهد شد. البته امیدواریم در این مسیر، معلمان پیشنهادات و نظرات خود را برای بهبود شیوۀ اجرا، از مسؤولان دریغ نکنند.

وی در پایان گفت: برنامۀ ملی شهاب با حمایت و نظارت بنیاد نخبگان استان گیلان در سال تحصیلی جدید در 11 شهرستان استان در حال اجراست. شهرستان لاهیجان با 3193 دانش‌آموز در 147 مدرسه، برای دومین سال میزبان برنامه ملی شهاب است.

تاریخ انتشار : 1396/08/03
کد : 74958
تعداد بازدید: 1098