در کازرون/
مرحلۀ سوم مدرسه بهاره خلاقیت و ایده‌پردازی برگزار شد

مرحلۀ سوم اردوی جهادی مدرسه بهاره خلاقیت و ایده‌پردازی شهرستان کازرون به همت بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پس از برگزاری مرحله دوم اردوی جهادی «مدرسۀ بهاره خلاقیت و ایده‌پردازی» شهرستان کازرون در تیرماه، از میان شرکت کنندگان در مرحلۀ دوم، 23 نفر به واسطه موفقیت در انجام پروژه‌های مرحله دوم به مرحله سوم راه یافتند.

در مرحله سوم که در پژوهشسرای دانش‌آموزی کازرون برگزار شد، برگزیدگان در حضور هیئت‌داوران بنیاد نخبگان به دفاع از پروژه‌های خود پرداخته و از این طریق با نظر داوران، برگزیدگان مرحله پایانی برنامه مشخص شدند.

در مرحلۀ سوم، دانش‌آموزان در برابر هیئت داوران متشکل از استعدادهای‌برتر استان و 5 نفر از دانش‌آموزانی که در اولین دورۀ مدارس به عنوان سفیر بنیاد و عضو افتخاری کمیتۀ علمی مدارس انتخاب شدند، به صورت انفرادی و گروهی (در صورت نگارش پروپوزال علمی) از پروژه‌های خود دفاع کردند. برای این کار، دانش‌آموزان در بخش پروپوزال پژوهشی و کتابخوانی 10 دقیقه فرصت داشتند تا کار خود را ارائه کرده و در 15 تا 20 دقیقه پس از آن به پاسخ گویی به سوالات مطرح شده بپردازند. در بخش ادبی و هنری نیز دانش آموزان براساس سوژه مشخص شده توسط داوران، اثر مورد نظر را آماده و سپس مورد ارزیابی قرار دادند. تسلط در ارائه، انتقال مفهوم، امانت‌داری علمی و ادبی و چگونگی پاسخگویی به سؤالات از جمله معیارهای مطرح شده در داوری بودند.

لازم به ذکر است، برگزیدگان پس از شرکت در کارگاه‌های تکمیلی مرتبط با حوزه کار خود، تحت مشاورت دوست علمی در مدت 6 ماه به کار بر روی پروژه‌های خود خواهند پرداخت.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/08/03
کد : 74957
تعداد بازدید: 1429