شنبه 29 دی 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

اردوی زیارتی قم و بازدید از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود

اردوی زیارتی قم و بازدید از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به همت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ امام جواد(ع) فرموده است: «هرکس قبر عمّه‌ام حضرت معصومه سلام‌الله را در قم زیارت کند، اهل بهشت خواهد بود» و همچنین از ایشان نقل شده است که «هر کس معصومه سلام‌الله را زیارت کند، مرا زیارت کرده است».

با توجه به مقام والای ایشان، معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان اردوی زیارتی قم را ویژه مستعدان برتر پسر برگزار می‌کند.

در این اردو، شرکت‌کنندگان علاوه بر زیارت مسجد مقدس جمکران، از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه نیز بازدید می‌کنند و در نشست هم‌اندیشی با مدیران و هیئت‌علمی پژوهشگاه شرکت خواهند کرد.

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه؛ در سال ۱۳۶۱ با نام اولیه «دفتر همکاری حوزه و دانشگاه» و به منظور اجرای طرح مقدماتی «بازسازی علوم ‌انسانی» تأسیس شد. جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این طرح را در پی درخواست ستاد انقلاب فرهنگی تهیه کرد و پس از تصویب ستاد، طرح به تأیید حضرت امام خمینی (ره) رسید.

در سال ۱۳۶۹ و در پی یک دوره فعالیت موفقیت‌آمیز، «دفتر همکاری حوزه و دانشگاه» رسماً به عنوان یکی از نهادهای همکار با «سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها» (سمت) در آمد.

-در سال ۱۳۷۷ پس از ۹ سال همکاری نزدیک با سازمان سمت، به دلیل توفیق قابل توجه در پژوهش و تولید کتابها و آثار علمی بایسته، با تصویب شورای گسترش آموزش عالی با نام «پژوهشکده حوزه و دانشگاه» و به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی پژوهشی کشور، به جمع مؤسسات زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیوست.

در سال ۱۳۸۲ نیز، پس از یک دوره کوتاه و پربار از فعالیتهای پژوهشی و تولید آثار علمی، «پژوهشکده» به «مؤسسه پژوهشی حوزه و دانشگاه» ارتقا یافت.

لازم به ذکر است، اردوی زیارتی قم و بازدید از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، نوزدهم آبان‌ماه و ویژه مستعدان‌برتر پسر برگزا می‌شود. متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام به سامانۀ bazdid.bmn.ir مراجعه کنند.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/08/03
کد : 74956
تعداد بازدید: 527

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601