با طراحی بخش ایده بازار دریایی در سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت/
اندیشه‌های نوین دریایی حمایت می‌شوند

دومین دوره مسابقات ایده بازار دریایی به‌عنوان یکی از بخش‌های اصلی سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مجید یوسفی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور و دبیر بخش "ایده بازار دریایی در سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت" با تأکید بر اهمیت حمایت از اندیشه‌های نوین در حوزه دریا گفت: مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر وابسته به پارک علم و فناوری مازندران در نظر دارد، در راستای توجه به ایده پردازی و حمایت از اندیشه‌های نوین در حوزه دریایی، دومین دوره مسابقات ایده بازار دریایی را به‌عنوان یکی از بخش‌های اصلی سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی را برگزار کند.

یوسفی ادامه داد: اولین دوره از مسابقات سال گذشته توسط این مرکز با همکاری و حمایت پارک علم و فناوری مازندران انجام شد و در مسابقات سال جاری، بخش دانش‌آموزی نیز علاوه بر بخش دانشجویی و آزاد به این مسابقات اضافه شد و ارزیابی آن به‌صورت جداگانه انجام پذیرفت و جوایز نقدی و نفیسی به 10 ایده برتر هر بخش تعلق می‌گیرد

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور با اشاره به اینکه تاکنون تعداد چهار صدوبیست و پنج ایده دریافت شده است گفت: از میان طرح‌های دریافتی 300 ایده توانستند به مرحله دوم راه یابند که از این میان،  تعداد 211 ایده در بخش دانش‌آموزی و 88 ایده در بخش دانشجویی توانستند به مرحله دوم راه یابند و درنهایت ایده‌ها در پنج گروه و در دو بخش دانش‌آموزی و آزاد هم چون " صنایع دفاع دریایی، مهندسی دریایی، مهندسی الکترونیک، مخابرات و ارتباطات دریایی، عمومی گردشگری و اقتصاد دریایی همچنین علوم پایه دریایی و فناوری‌های زیستی دسته‌بندی شدند.

وی با اشاره به مرحله دوم ارزیابی ایده‌های دریافتی اظهار کرد: در مرحله دوم ارزیابی ایده بازار دریایی، 299 ایده برگزیده در پنج محور توسط 60 نفر اعضای کمیته علمی مورد ارزیابی قرار گرفت، و درنهایت تعداد 152 ایده توانستند به مرحله سوم راه یابند، که از این میان 103 ایده  در بخش دانش‌آموزی و 49 ایده در بخش دانش جویی دریافت شد.

دبیر بخش ایده بازار دریایی در سومین جشنواره دریا مسیر پیشرفت با اشاره به بخش سوم ارزیابی ایده‌های دریایی گفت: در این بخش هر ایده در سه دقیقه توسط ایده پرداز ارائه می‌شود و ارائه ایده در بخش‌های اسلاید، سخنرانی، عکس و فیلم اختیاری است.

وی افزود: ارزیابی ایده‌ها در همان پنج گروه ذکرشده در مرحله دوم و در دو بخش دانش‌آموزی و دانش جویی توسط 40 نفر اعضای کمیته علمی موردبررسی قرار می‌گیرد و درنهایت 34 ایده به مرحله نهایی راه خواند یافت.

ترابی بابیان اینکه مرحله آخر این ارزیابی در تاریخ 11 آبان ماه در حاشیه برگزاری جشنواره صورت خواهد گرفت گفت: در بخش پایانی 34 ایده منتخب خواهد شد که 21 ایده در بخش دانش‌آموزی و 14 ایده در بخش دانش جویی تعلق دارد.

این فعال بخش ایده بازار همچنین افزود: ارزیابی ایده‌ها به‌صورت جداگانه در دو بخش دانش‌آموزی و دانش جویی توسط 20 نفر از اعضای کمیته علمی صورت خواهد گرفت و در هر بخش از ده ایده برتر و ایده منتخب داوران تقدیر خواهد شد.

بر اساس این گزارش سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی در تاریخ 9 الی 11 آبان ماه سال جاری در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1396/08/03
کد : 74954
تعداد بازدید: 1586