حضور «ایران ساخت» در سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» با هدف ترویج و حمایت از محصولات دانش بنیان ساخت ایران در سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جشنواره ایران ساخت که با هدف جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی، مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان، حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت داخل، ساماندهی واردات بی رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت و کمک به برجسته سازی کالاهای مرغوب ایرانی برگزار می شود که این جشنواره در محل برگزاری سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور داشت و با در اختیار داشتن غرفه ای اهداف تعیین شده خود را به نمایش گذاشته بود.  

سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار فیلم کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی و با هدف «ارتقای دانش سینمایی»، «ایجاد فضای رقابت سازنده بین فیلم‌سازان»، «شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی»، «تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان سینمای مستقل و آینده(سینمای اندیشه)»، «بازاریابی داخلی و خارجی» و «عرضه اقتصادی فیلم به نفع تولیدکنندگان فیلم کوتاه» برگزار شد.

این جشنواره هر ساله در دو بخش سینمای ایران و سینمای بین‌الملل برگزار می‌شود که در بخش سینمای ایران همه آثار تولیدی در چارچوب اهداف جشنواره و در قالب‌های داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی می‌توانند در این بخش حضور یابند.

بخش بین الملل نیز شامل آثار فیلم‌سازان خارجی (کشور تهیه‌کننده غیر از ایران باشد) در قالب داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی است.

آیین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران یکشنبه ۳۰ مهرماه برگزار شد. در این دوره از جشنواره ۱۱۷ کشور برای شرکت در فستیوال متقاضی بودند و ۶ هزار اثر نزدیک به هفت ماه بررسی شد و در نهایت در مراسم اختتامیه این جشنواره به برگزیدگان هر بخش جوایزی اهدا شد.

سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۲۵ تا ۳۰ مهر در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1396/08/02
کد : 74951
تعداد بازدید: 923