یکشنبه 29 اردیبهشت 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان قم خبر داد:
55 هزار دانش‌آموز استان قم در «شهاب» حضور دارند

رئیس بنیاد نخبگان استان قم با اعلام حضور 55 هزار دانش‌آموز استان در برنامۀ ملی شهاب، گفت: این برنامه به دنبال شناسایی نامحسوس استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست ستاد اجرایی برنامۀ ملی شهاب، با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان قم برگزار شد.

در این نشست، محمد محمدرضایی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان قم به موضوع شناسایی و هدایت استعدادهای‌برتر دانش‌‎آموزی در قالب برنامۀ ملی شهاب اشاره کرد و گفت: در سال جاری براساس برنامه، تمامی دانش‌آموزان پایه هفتم، ششم و پنجم به ترتیب در ناحیه دو و یک و نواحی جعفرآباد، خلجستان، کهک و ناحیۀ سه و چهار، استعدادیابی می‌شوند.

وی افزود: تدوین برنامه شهاب در راستای تأکیدات مقام‌معظم‌رهبری، سند راهبردی کشور در امور نخبگان و سند تحول بنیادین آموزش‌و‌پرورش جهت شناسایی و هدایت استعدادهای‌برتر از دوران اولیه تحصیلی است.

محمدرضایی ادامه داد: برنامۀ ملی شهاب به منظور شناسایی نامحسوس استعدادهای برتر با نظارت بنیاد نخبگان قم و همکاری آموزش‌و‌پرورش برای چهارمین سال دراستان اجرا می‌شود. شناسايي، هدايت آموزشی، تربيتي و معنوي مستعدان دورۀ ابتدایي تا پايان دورۀ آموزش متوسطه و زمينه‌سازي براي استمرار حمايت‌ها در مراحل مختلف برای رشد و بالندگی آنان به عنوان سرمایه‌های ملی و خدادادی و نیز تقویت و ارتقاء و تعالی هویت دینی و ملی مستعدان در دوره‌های تحصیلی به­منظور احساس مسؤولیت برای ایفای نقش سازنده در اعتلای کشور اسلامی از مهمترین اهداف برنامه شهاب است.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم با اشاره به شیوه‌نامه اجرایی برنامۀ ملی شهاب، بیان داشت: تشکیل ستاد اجرایی استانی و کارگروه تخصصی جزو ضروریات این برنامه به منظور برنامه‌ریزی، نظارت مستمر بر جذب و شناسایی دانش‌آموزان مستعد است.

محمدرضایی یادآور شد: برای اجرای دقیق این برنامه، دوره­هایی برای آموزش مدیران استان، معلمان، مشاوران، معاونان، و مديران مدارس مجري به همت اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش برگزار می‌شود که براساس پیش‌بینی‌ها حدود 4 هزار نفر در دوره­های آموزشی شرکت خواهند کرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم در پایان با بیان اینکه شهاب در 650 مدرسه ابتدایی و متوسطه با حدود 55 هزار دانش­آموز در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: این برنامه، دو سال به صورت آزمایشی در ناحیه یک و  دو آموزش‌و‌پرورش استان در مقطع چهارم و پنجم اجرا شد که نتایج مطلوبی از آن حاصل شده است.

 

تاریخ انتشار : 1396/08/02
کد : 74950
تعداد بازدید: 537

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601