با شعار«آیندت رو دور نریز»/
اولین رویداد استارت‌آپی «پسماند و محیط‌زیست» برگزار می‌شود

اولین رویداد استارت‌آپی «پسماند و محیط‌زیست» با همکاری بنیاد نخبگان استان البرز و شهرداری کرج برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ یکی از مباجث مربوط به فعالیت‌های اجتماعی موضوع پسماند است. پسماند در بسیاری از کشور علاوه بر اشتغالزایی موجب حل بسیاری از معضلات اجتماع می‌شود. در این کشورها برای مدیریت پسماند مردم را مجاب کرده‌اند که ملزم به رعایت قوانینی هستند. مدیریت پسماند بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نخواهد بود، در کشورهای توسعه‌یافته با توجه به ارائه برنامه‌ جامع و کامل در حوزه مدیریت پسماند همه خود را متعهد و موظف به رعایت مسائل در این حوزه می‌دانند.

نباید تنها محیط‌زیست و شهرداری‌ها را متولی مدیریت پسماند دانست، همه اقشار، دستگاه‌ها، مدارس، مراکز آموزشی در مدیریت پسماند دارای نقشی اثرگذار هستند. هیچ نسخه اداری برای حل معضل پسماند بدون مشارکت مردم وجود نخواهد داشت، بسترها را باید برای فرهنگ‌سازی و آموزش در حوزه پسماند فراهم کرد. باید در راستای عملیاتی کردن راهکارها گام برداشت.

در همین راستا، با همکاری بنیاد نخبگان استان البرز و شهرداری کرج و با شعار«آیندت رو دور نریز»، اولین رویداد استارتاپی پسماند و محیط‌زیست «1st Waste Startup Weekend»، 15 الی 17 آذرماه با حضور مستعدان‌برتر و دانشجویان رشته‌های گرافیک، مهندسی کامپیوتر (نرم‌افزار و فناوری‌اطلاعات)، مدیریت و بازاریابی، تبلیغات و فروش و همچنین کسب‌وکار برگزار می‌شود.

 

در این رویداد، 96 شرکت‌کننده در قالب 12 گروه 8 نفره حضور خواهند داشت. بررسی جدیدترین فناوری‌ها و روش‌های تجاری‌سازی در عرصۀ پسماند و محیط‌زیست و تشویق شرکت‌کنندگان به طراحی برنامه‌های مؤثر و کارآمد در زمینه‌های مختلف فناوری و کارآفرینی از مهمترین اهدف اولین رویداد استارتاپی پسماند و محیط‌زیست است.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/08/02
کد : 74948
تعداد بازدید: 1164