یکشنبه 11 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهرکرد:
ارزشمند بودن مهمتر از موفق‌ بودن است

عضو هيئت‌علمي گروه روانشناسي و مشاوره دانشگاه شهركرد گفت: خود ارزشمندی به منزلۀ سیستم خودآگاهی ایمن عمل کرده و مقاومت، قدرت و توانایی لازم را برای بازسازی ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سومین جلسه کارگاه «مهارت‌های زندگی» در ادامۀ فعالیت‌های تربیتی و آموزشی، با رویکرد خودشناسی با حضور جمعی از سرآمدان، مستعدان‌برتر و مخترعان‌برگزیده به همت بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری در شهرکرد برگزار شد.

در این کارگاه، محمد ربیعی؛ عضو هیئت‌علمی گروه روانشناسی و مشاوره دانشگاه شهرکرد گفت: برخورداری از حس «خود ارزشمندی» نقش اساسی در رشد سالم شخص دارد.

وی افزود: زندگی سالم روانی تنها در سایۀ احساس «خود ارزشمندی» شکل می‌گیرد. خود ارزشمندی، عاملی مهم برای مقابله با مسائل اساسی زندگی و احساس شایستگی و خودباوری است.

ربیعی با اشاره به اینکه انسان‌ در هر شرایطی باز هم موجودی ارزشمند است، ادامه داد: ملاک «انسان بودن» است و برای رسیدن به این ملاک باید نسبت داده‌ها و بازدهی در نظر گرفته شود؛ آن‌وقت، خود انسان ارزشمند خواهد شد نه جایگاه و عملکرد آن.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهرکرد با بیان این جمله که «سعی نکن انسان موفقی باشی بلکه سعی کن انسان ارزشمندی باشی»، یادآور شد: خود ارزشمندی، نقش حیاتی در فرآیند زندگی ایفا می‌کند؛ در حقیقت برای بقا و زیستن ضروری است. خود ارزشمندی در واقع به منزلۀ سیستم خودآگاهی ایمن عمل کرده و مقاومت، قدرت و توانایی لازم را برای بازسازی ایجاد می‌کند.

لازم به ذکر است، کارگاه «مهارت‌های زندگی» به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری و به منظور اجرایی ­سازی گام نخست نظام مشاوره، با رویکرد توانمندسازی اجتماع نخبگانی در مواجهه با مسائل گوناگون برگزار می‌شود.

در پایان این کارگاه، نشست پرسش و پاسخ برگزار شد.
تاریخ انتشار : 1396/08/01
کد : 74941
تعداد بازدید: 710

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601