معاون استانداری خراسان‌رضوی:
فقدان آموزش مهارت زندگی، بزرگترین خلاء نظام‌آموزشی است

حسینی با بیان اینکه نظام آموزشی کشور علاوه بر دروس تخصصی باید مهارت زندگی را نیز آموزش دهد، گفت: دانشگاه نباید در نظریه‌پردازی‌ بدون توجه به واقعیت زندگی محصور شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم «بزرگداشت هما زنجانی‌زاده؛, استاد برجستۀ علوم‌اجتماعی» با حضور مدیران دستگاه‌های درون‌استانی و جمعی از سرآمدان و مستعدان‌برتر بومی در مشهد برگزار شد.

در این مراسم، سید جواد حسینی؛ معاون استانداری خراسان‌رضوی با اشاره به نقش استاد زنجانی‌زاده در گسترش علم، گفت: وی تمرکز ویژه‌ای به خلاء‌های آموزشی داشت. از سوی دیگر، دانشجویان این استاد برجسته در کنار درس تخصصی، درس زندگی یاد می‌گرفتند.

وی افزود: فقدان‌ آموزش‌های لازم برای مهارت زندگی، بزرگترین خلاء موجود در نظام‌آموزشی کشور است. تست زدگی، آموزش کپسولی فشرده، حافظه محور و کنکورزدگی، نظام آموزشی کشور را دچار مشکل کرده است بطوریکه دانشگاه به مدرک زدگی، اولویت نمره و امتحان و نظریه‌ بدون توجه به واقعیت زندگی دچار است.

معاون استاندار خراسان‌رضوی ادامه داد: در این میان دکتر زنجانی‌زاده، به شیوه‌ای متفاوت آموزش‌های اجتماعی را ارائه کرد. آموزش ‌ایی که خود به‌ آنها باور داشت. آنچه که او در کلاس ارائه می‌کرد، باور درونی‌اش بود. اگر عشق، احساس، صداقت، انسانیت، وفاداری و ... هست مدیون معلم و استادانی است که در این جهت تلاش کرده‌اند.

معاون استاندار در ادامه گفت: دکتر زنجانی زاده به دانشجویان، جسارت بیان نظرات ولو مخالف با نظر خودشان را می‌داد و اگر دانشجویی نظری مخالف ایشان داشت، به راحتی بیان می‌کرد.

در ادامۀ این مراسم، سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی نیز با اشاره به خدمات ارزندۀ استاد زنجانی‌زاده، برقراری ارتباط جامعه با دانشگاه را یکی از اقدامات کم‌‎نظیر او عنوان کرد و گفت: خدمات استاد زنجانی‌زاده سبب شد، بخشی از نیازهای جامعۀ بومی رفع شود.

لازم به ذکر است، در پایان، از کتابچه یادداشت‌های اهدایی به دکتر زنجانی‌زاده و تلفیقی از شیوه‌های تدریس و پژوهش وی به عنوان بخشی از تاریخ شفاهی رونمایی شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/07/30
کد : 74932
تعداد بازدید: 825