در سنندج/
نشست کارگروه تخصصی گیاهان‌دارویی کردستان برگزار شد

نشست کارگروه تخصصی گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی به همت بنیاد نخبگان استان کردستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پانزدهمین نشست کارگروه تخصصی گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی استان کردستان با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان تشکیل شد.

در این نشست، رحمت صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان به انعقاد تفاهم‌نامه‌های ستاد توسعه گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی معاونت علمی‌و‌فناوری رئیس‌جمهور با سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای کشور و صندوق بانک توسعۀکارآفرینی‌امید اشاره کرد و گفت: انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها از حساسیت و توجه دولت به توسعۀ صحیح کاشت، برداشت و فرآوری و تجاری‌سازی گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی کشور نشان دارد.

وی افزود: نقش این کارگروه، می‌تواند ایجادکنندۀ ارتباط منطقی بین بخش آموزش که توسط اداره فنی‌و‌حرفه‌ای استان صورت می‌گیرد با بخش کشت و فرآوری که توسط جهاد کشاورزی استان در حال انجام است، باشد.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست، هر یک از اعضا به بیان نظرات خود پرداختند. ساماندهی امور مرتبط با کشت گیاهان‌دارویی، شناسایی زمین‌های قابل‌کشت، ارائه آموزش‌های لازم به کشاورزان، ایجاد فرصت اشتغال در کشاورزی و بخش گیاهان‌دارویی، کاهش فعالیت کشاورزان در کشت گونه‌های پرمصرف آب از مهمترین نظرات و دیدگاه‌های اعضای کارگروه تخصصی گیاهان‌دارویی و طب‌سنتی استان کردستان بود.

تاریخ انتشار : 1396/07/29
کد : 74924
تعداد بازدید: 1155