مستعدان‌برتر البرز از سیناژن بازدید می‌کنند

برنامۀ بازدید از شرکت دانش‌بنیان سیناژن، به همت بنیاد نخبگان استان البرز برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اجرای برنامه‌های مصوب سال 1396 و با توجه به لزوم آگاهی‌یافتن اجتماع‌نخبگانی از دستاوردها، ظرفیت‌ها و نیازهای موجود کشور، بنياد نخبگان استان البرز برنامۀ «بازدید از شرکت دانش‌بنیان سیناژن» را با هدف آشنايي با فعالیت‌ها و امکانات این شرکت، برگزار می‌کند.

شرکت سیناژن؛ در سال 1373 با هدف تولید محصولات بیوتکنولوژی‌نوین تأسیس شد. حرکتی که از همت و ایدۀ چهار متخصص کوشا آغاز شد، به تولد بزرگترین تولیدکنندۀ محصولات بیوتکنولوژی پزشکی در منطقه منجر شد. آنزیم‌ها، معرف‌های بیولوژی مولوکولی و کیت‌های تشخیصیPCR، اولین محصولات سیناژن بود و بهره‌مندی از زیرساخت‌های تخصصی تکنولوژیک، شرکت سیناژن را بر آن داشت تا اقدام به تولید آنتی‌بادی‌های مونوکلونال تشخیصی گروهای خونی کند.

این شرکت در حال حاضر 20% از حجم کل گردش مالی خود را به فعالیت‌های تحقیق و توسعه اختصاص داده است. در حال حاضر سیناژن، تولید محصولات بیوتکنولوژی دارویی خاص شامل سینووکس (در حوزه بیماری ام-اس)، رسیژن (در حوزه بیماری ام- اس)، ردیتوکس (در حوزه سرطان)، سینالاف (در حوزه بیماری ناباروری)، سینافکت (در حوزه بیماری ناباروری)، سینوپار (در حوزه بیماری پوکی استخوان)، پگاژن ( در حوزه بیماری سرطان)، ردیتوکس (در حوزه درمان سرطان)، سیناپوئیتین (درحوزه بیماری های کلیوی)، سینورا (در حوزه درمان بیماریهای خود ایمنی) و سیناتروپین (در حوزه درمان بیماری کمبود هورمون رشد) را سبد محصولات خود دارد.

لازم به ذکر است، برنامۀ «بازدید از شرکت دانش‌بنیان سیناژن»، سه‌شنبه؛ نهم‌ آبان‌ماه برگزار می‌شود. 

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانۀ بنیاد نخبگان استان البرز به نشانی
alborz.bmn.ir برای حضور در این برنامه ثبت‌نام کنند.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/07/25
کد : 74901
تعداد بازدید: 884