پرتره زنده‌یاد امیرحسین فردی رونمایی می‌شود

رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل گفت: پرتره زنده‌یاد امیرحسین فردی توسط هنرمندان دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه محقق اردبیلی در حال طراحی است که همزمان با مراسم نکوداشت از آن رونمایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست خبری مراسم نکوداشت استاد امیرحسین فردی؛ پدر داستان انقلاب با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

در این نشست، حسین شایقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل به برگزاری مراسم بزرگداشت استاد امیرحسین فردی اشار ه کرد و گفت: برگزاری این نکوداشت در شورای فرهنگ عمومی استان مصوب شد تا بنیاد ملی نخبگان استان اردبیل با همکاری برخی نهادها از جمله استانداری اردبیل، حوزۀ هنری استان، دانشگاه محقق اردبیلی، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان کتابخانه ­های عمومی استان، کانون فکری کودک‌و‌نوجوان، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش­های دفاع مقدس این نکوداشت را برگزار کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل با اشاره به تاریخ و مکان برگزاری این مراسم و همچنین برخی از برنامه­های روز همایش اظهار داشت: نشست تخصصی این نکوداشت، روز سه‌شنبه ۲۵ مهرماه با حضور نمایندۀ ولی‌فقیه در استان، رؤسا و مدیران سازمان­ها و دستگاه­ها مرتبط استان و همچنین سرآمدان و چهره‌های نام‌آشنای کشور در حوزۀ فرهنگ و ادب در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود.

شایقی با اشاره به نامگذاری خیابانی در نیر و کتابخانۀ عمومی نیر به نام امیرحسین فردی، یادآور شد: نصب تابلوی زندگینامه امیرحسین فردی در میدان شهریار نیر و همچنین نامگذاری خیابان اصلی روستای قره‌تپه نیر به نام امیرحسین فردی، از جمله مواردی است که در راستای برگزاری این نکوداشت در شهرستان نیر اجرا خواهد شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل با بیان اینکه پرتره زنده‌یاد امیرحسین فردی توسط هنرمندان دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه محقق اردبیلی در حال طراحی است که همزمان با مراسم نکوداشت از آن رونمایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: المان مرحوم امیرحسین فردی نیز توسط مرکز پژوهش‌های فرهنگی آذربایجان دانشگاه محقق اردبیلی در حال طراحی است و مسابقه کتابخوانی از کتاب­‌های «اسماعیل» و «سیاه‌‌چمن» استاد امیرحسین فردی میان دانش‌آموزان مدارس استان در حال برگزاری است.

شایقی با بیان اینکه در این نکوداشت ارج‌نامه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان قرائت و به خانواده وی اعطا خواهد شد، گفت: با توجه به نقش مهم رسانه در الگوسازی از مفاخر و بزرگان ملی، حضور فعال خبرگزاری­ها، روزنامه­‌ها و مطبوعات استان و همچنین هنرمندان، نویسندگان امری ضروری است.

لازم به ذکر است، مراسم «نکوداشت استاد زنده‌یاد امیرحسین فردی؛ پدر داستان انقلاب»، بیست‌وپنجم مهرماه در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.


تاریخ انتشار : 1396/07/23
کد : 74888
تعداد بازدید: 799