در نشست هماهنگي جشنواره ايدۀ سبز كوه مطرح شد:
رشد علم و فناوري مستلزم ترويج فرهنگ ايده‌پردازي در جامعه است

مجتبي بنياديان؛ رييس بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري با اشاره به اثرگذاري رسانه‌های ديداري و شنیداری در فرهنگ جامعه، گفت: رشد علم و فناوري مستلزم ترويج فرهنگ ايده‌پردازي در جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسه هماهنگي و بررسي «جشنواره ايدۀ سبز كوه» به منظور ترويج فرهنگ ايده‌پردازي، با همكاري و هم‌افزايي دستگاه‌هاي علمي و پژوهشي و بررسي مشكلات و مسائل علم و فناوري، با حضور رييس بنياد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری در شهرکرد برگزار شد.

در این نشست، مجتبي بنياديان؛ رييس بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري ضمن تشريح روند برگزاري جشنواره ايده سبز كوه از نظر كمي و كيفي در سال گذشته، گفت: رشد علم و فناوري مستلزم ترويج فرهنگ ايده‌پردازي در جامعه است كه برگزاري هر چه بهتر و حساب‌شده اين جشنواره يك فرصت منحصربه‌فرد براي ترويج فرهنگ ايده‌پردازي در جامعه به شمار می رود.

وی با اشاره به اينكه در سال‌هاي گذشته بخش قابل‌توجهي از ايده‌ها از بخش دانش‌آموزي به سايت جشنواره ارسال شده است، افزود: با توجه به اينكه هدف اصلي اين جشنواره نهادينه‌كردن فرهنگ ايده‌پردازي در جامعه است، ايدۀ سبز كوه نگاه ویژه‌ای به دانش‌آموزان دارد. به همین دلیل، در جشنواره امسال بخش مجزایی به این حوزه اختصاص داده شده است.

بنياديان با اشاره به اثرگذاري رسانه‌های ديداري و شنیداری در فرهنگ جامعه، اظهار داشت: حضور فعال رسانه‌ها در این جشنواره سبب ترویج فرهنگ علم و فناوری در استان خواهد شد.

مهران عربي؛ معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه شهركرد نیز با اشاره به اينكه مي‌توان بسياري از مشكلات و مسائل جامعه را با ترويج فرهنگ ايده‌پردازي رفع کرد، گفت: بسياري از كشورهاي منطقه براي توسعه و پيشرفت علم و فناوري در كشورشان، ایده‌پرداز و دانشمند از کشورهای دیگر استخدام می‌کنند در حالي كه ایران، کشوری با تاریخ در علم و فناوری است.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست، مدیران و مسؤولان نهادهای علمی و تحقیقاتی استان ضمن اعلام آمادگي مادي و معنوي برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره ایدۀ سبز کوه، نظرات و پيشنهادات خود را بيان كردند.

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/07/22
کد : 74876
تعداد بازدید: 917