در گرگان/
جلسه هماهنگی سومین جشنوارۀ ملی دریا مسیر پیشرفت برگزار شد

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان با تأکید بر لزوم استفاده از پتانسیل شرکت‌های خصوصی در جهت برگزاری ایده‌بازار حوزه دریایی، ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی در حوزۀ دریا را ضروری توصیف کرد.

به گزارش پایگاه ‌اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسۀ هماهنگی و برنامه‌ریزی برنامۀ افتتاحیه سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت و برپایی نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی استان گلستان با حضور مسؤولان استانی و اساتید دانشگاهی برگزار شد.

در این جلسه، ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان ضمن معرفی بخش‌های مختلف جشنواره، جشنوارۀ پیشرو را فرصتی مغتنم برای ارائه فعالیت‌ها و ظرفیت‌های دریایی استان و همچنین زمینه‌سازی برای ایجاد ظرفیت‌های جدید و توسعه صنایع دریایی دانست.

وی با تأکید بر استفاده از پتانسیل شرکت‌های خصوصی در جهت برگزاری ایده‌بازار حوزه دریایی، ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی در حوزۀ دریا را مهم تلقی کرد.

در ادامه، اعضا به ارائه نقطه نظرات و ظرفیت‌های سازمان‌های خود پرداخته و بر حضور هر چه بهتر استان در جشنواره و برپایی نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی تأکید کردند.

معرفی طرح‌های مرتبط و متخصصان جهت حضور و ارائه دستاوردهای استان در جشنواره دریا از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود. در این نشست، همچنین پیشنهاد شد جشنواره‌های بومی و استانی به‌صورت پایلوت برگزار شود و طرح‌های توسعه‌ای و آمایشی در خصوص ظرفیت‌ها و اولویت‌های دریایی استان ارائه شود.

سومین «جشنوارۀ ملی دریا مسیر پیشرفت» با هدف فرهنگ‌سازی و تأمین نیروی انسانی خلاق و کارآمد برای صنعت دریایی کشور، به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی، آبان‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است، طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی، مسابقات دانشجویی (فیلم کوتاه دریا، ایده بازار دریایی، ربات‌های زیردریایی، شناورهای هوشمند)، مسابقات دانش‌آموزی، سخنرانی علمی و کارگاه‌های آموزشی،  نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی کشور از بخش‌های اصلی این جشنواره هستند.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/07/19
کد : 74870
تعداد بازدید: 822