به همت بنیاد استان تهران صورت گرفت/
بازدید تخصصی از شرکت موادکاران مپنا

برنامه بازدید تخصصی از شرکت موادکاران مپنا به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برگزاری بازدیدهای تخصصی اجتماع نخبگانی از مراکز و شرکت‌های بزرگ کشور و آشنایی با مشکلات و ظرفیت‌های صنعت، برنامۀ بازدید از شرکت مهندسی موادکاران مپنا به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

در ابتدای این بازدید، پیشنیۀ شرکت، ویژگی‌ها و کارکرد توربین گازی و مزایا و معایب آن، فناوری ساخت قطعات داغ توربین گازی، زمینۀ کاری، پروژه‌های تحقیق و توسعه و خدمات برای شرکت‌کنندگان تشریح شد و سپس مستعدان‌برتر از کارگاه‌های قالب‌گیری، ماهیچه‌گذاری، ایجاد و تولید پوشش، پخت اولیه و ثانویه، خارج کردن موم از قالب، ذوب‌ریزی، برش‌کاری، ماشین کاری سوپرآلیاژ، فلزکاری سوپرآلیاژ، فورج قطعات و کنترل کیفیت بازدید کردند.

در این بازدید، توضیحات تکمیلی در خصوص هر مرحله توسط مدیرعامل شرکت و با حضور تکنسین هربخش به شرکت‌کنندگان ارائه شد.

شرکت مهندسی موادکاران از سال 1375 با ساخت توربين گازی 25 مگاواتی جنرال‌الکتريک کار خود را آغاز کرد و موفق شد دانش‌فنی ساخت قطعات داغ توربين خصوصاً پره‌ها را برای اولين‌بار در ايران بدست آورد و به عنوان اولين سازنده پره‌های توربين درکشور در Vendor List صنايع نفت، گاز، پتروشيمی و نيروگاهی کشور قرار گيرد.

اين شرکت تاکنون موفق به تدوين دانش‌فنی و توليد بيش از 70  مدل مختلف پرۀ توربين و صادرات برخی از محصولات خود را به کشورهای اروپای‌غربی شده است.

این شرکت در سال 1384 به عضويت گروه مپنا درآمد و در حال‌حاضر به عنوان بزرگترين سازنده پره‌های توربين‌های تا 75 مگا وات (مورد نياز صنايع نفت، گاز و پتروشيمی) و سازندۀ قطعات محفظه احتراق توربين و نيز بازسازی قطعات داغ توربين آماده ارائه خدمات به صنايع کشور است. شرکت موادکاران علاوه برداشتن گواهينامه سيستم مديريت يکپارچه، توانسته است گواهی تعهد به تعالی را در سال 1391 کسب کند.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/07/19
کد : 74869
تعداد بازدید: 1306