با هدف تزریق ایدۀ نخبگانی به صنعت چای/
«اردوی جهادی چای» در لاهیجان برگزار شد

اردوی جهادی چای به همت بنیاد نخبگان استان گیلان و با هدف تزریق ایدۀ نخبگانی به صنعت چای برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان گیلان با هدف توانمندسازی و هدایت نخبگان و استعدادهای‌برتر در راستای اثرگذاری در آیندۀ کشور و آشناسازی آنان با نیازهای جامعۀ کشاورزی (چایکاران) و همچنین استفاده از ایده‌های آنان در پیشرفت و بهبود زراعت و صنعت چای، «اردوی جهادی چای» را برگزار کرد.

در این اردوی یک‌روزه، شرکت‌کنندگان ضمن بازدید از چند کارخانه چای‌سازی و گفت‌وگو با کارخانه‌داران و کشاورزان چای‌کار، از نزدیک با ظرفیت‌ها، مشکلات و موانع توسعۀ صنعت چای آشنا شدند.

در این اردو همچنین شرکت‌کنندگان راهکارهای علمی و عملی خود را جهت بهبود وضعیت تولید و فرآوری چای به کشاورزان و کارخانه‌داران ارائه دادند.

در پایان این اردو، نشست هم‌اندیشی با حضور مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان، آزادی؛ رئیس پژوهشکده چای کشور، کارخانه‌داران و  بازرگانان چای و مستعدان‌برتر شرکت‌کننده با محوریت ارائه راهکارهای مؤثر در جهت بهبود تولید، فرآوری و بازاریابی این محصول استراتژیک برگزار شد.

لازم به ذکر است، استان گیلان دارای 32 هزار هکتار باغ چای است که سالانه حدود 100 هزار تن برگ سبز چای و 22 هزار تن چای خشک از آن حاصل می‌شود و تعداد 150 کارخانه چای‌سازی و 156 هزار خانوار در این صنعت مشغول و فعال هستند.

«اردوی جهادی چای» به همت بنیاد نخبگان استان گیلان و با مشارکت سندیکای چای شمال، پژوهشکده چای کشور و سازمان بسیج علمی‌و‌پژوهشی استان در شهرستان لاهیجان برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/07/16
کد : 74843
تعداد بازدید: 1124