در خرم‌آباد/
نشست ستاد اجرایی برنامۀ ملی شهاب برگزار شد

نشست ستاد اجرایی برنامۀ ملی شهاب با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست ستاد اجرایی برنامۀ ملی شهاب با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و تعدادی از مدیران و مسؤولان ادارۀ استعدادهای‌درخشان در خرم‌آباد برگزار شد.

در این نشست، حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان با اشاره به لزوم توجه به همۀ ابعاد استعدادی دانش‌آموزان، گفت: مقصود «شهاب» از استعداد دانش‌آموزی تنها ناظر به استعداد تحصیلی نیست بلکه تلاش دارد استعداد افراد را در حوزه‌های هشت‌گانه شناسایی کند.

وی افزود: برنامۀ ملی شهاب، برنامه‌ای عدالت‌محور است که هدف آن شناسایی استعدادهای دانش‌آموزی در تمام مناطق کشور خاصه مناطق محروم و کم‌برخوردار است. در همین راستا، این برنامه در سال چهارم اجرای خود (سال تحصیلی 97-96)، تمام شهرستان‌های استان لرستان را تحت پوشش قرار خواهد داد.

امیری با اشاره به نقش آموزش‌وپرورش در اجرای «شهاب»، ادامه داد: اجرای این برنامه، یکی از ضرورت‌های آموزش‌و‌پرورش است چراکه هدایت استعدادها متناسب با علائق افراد یکی از رسالت‌های مهم این نهاد محسوب می‌شود.

در پایان، دریکوند؛ مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان لرستان از آمادگی دستگاه تعلیم و تربیت برای اجرای مطلوب برنامۀ ملی شهاب خبر داد و گفت: تمام ظرفیت‌های موجود برای رسیدن به اهداف این برنامه به کار گرفته شده و می‌شوند.

لازم به ذکر است، برپایی جلسۀ تبادل‌نظر آخرین بخش نشست ستاد اجرایی برنامۀ ملی شهاب بود.تاریخ انتشار : 1396/07/15
کد : 74830
تعداد بازدید: 1028