در شهرکرد/
نشست ستاد اجرایی استانی برنامۀ ملی شهاب برگزار شد

نشست ستاد اجرایی استانی برنامۀ ملی شهاب به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست ستاد اجرایی استانی برنامۀ ملی شهاب با حضور رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان در شهرکرد برگزار شد.

مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری یکی از اهداف نظام‌آموزشی برنامۀ شهاب را فراهم کردن بستر مناسب برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان در پایۀ ابتدایی دانست و گفت: تبیین جایگاه این برنامه، برای مجریان طرح از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین باید ابعاد و ماهیت این طرح را به خوبی درک کنند.

وی با اشاره به لزوم هدایت استعدادهای شناسایی‌شده در شهاب، افزود: رویکرد جدید این برنامه مبنی بر هدایت دانش‌آموزان، در سال جدید به صورت پایلوت اجراء می‌شود. در همین خصوص، کمیته‌ای برای هدایت دانش‌آموزان تشکیل خواهد شد که بتواند به صورت تخصصی استعدادهای آنان را هدایت کند. البته باید دانست، موفقیت شهاب علاوه بر آموزش‌وپروش به هم‌افزایی و تعامل دستگاه‌های دیگر نیز نیازمند است.  

رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری ادامه داد: خوشبختانه شهاب به‌خوبی در استان اجرا شده بطوریکه 12 منطقه از استان را تحت پوشش قرار داده است.

بهروز امیدی؛ مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌وبختیاری نیز  شناسایی، هدایت و حمایت دانش‌آموزان استعدادبرتر را یکی از وظایف و رسالت‌های آموزش و پرورش دانست و خاطر نشان کرد: برنامۀ ملی شهاب یکی از وظایف ذاتی آموزش‌وپرورش است که می‌تواند دانش‌آموزان صاحب استعدادبرتر را با جدیت بیشتر شناسایی کرده و در مسیر پیشرفت و اعتلای کشور هدایت کند.

امیدی با تأکید بر ضرورت توانمندسازی مجریان شهاب به ویژه معلمان، گفت: نیروی‌انسانی مهمترین عامل موفقیت در هر فعالیتی است که ضرورت دارد معلمان و عوامل به‌خوبی مهارت‌های لازم را دیده باشند تا طرح هر چه بهتر و اثر گذارتر، اجرا شود.

در ادامه نشست، روسای مناطق مجری برنامه شهاب، با ارائه گزارش عملکرد از اجرای برنامۀ شهاب، به بیان نظرات، انتقادات و مشکلات خود در این رابطه پرداختند.

لازم به ذکر است، تا کنون استان چهارمحال‌وبختیاری 9هزار و 681 دانش‌آموز ابتدای پایه چهارم، پنجم، ششم  و هفتم را در مناطق، ناحیه یک و دو شهرکرد، بن، سامان، بلداجی و لاران منطقه  پوشش داده که در سال جدید  21هزار و 50 دانش‌آموز ابتدایی در مناطق کیار، فارسان، اردل، فلارد، بروجن و گندمان در منطقه12 نیز تحت پوشش قرار می‌گیرند.  

 

تاریخ انتشار : 1396/07/11
کد : 74813
تعداد بازدید: 980