در اردبیل/
نشست آشنایی با سند راهبردی کشور در امور نخبگان برگزار شد

نشست ترویجی آشنایی با سند راهبردی کشور در امور نخبگان در بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست ترویجی آشنایی با سند راهبردی کشور در امور نخبگان با حضور رئیس و اعضای شورای علمی بنیاد نخبگان استان اردبیل، تعدادی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

در این نشست، اکبری؛ رئیس کمیسیون زیرساخت‌های فرهنگی و پژوهشی بنیاد ملی نخبگان در راستای تبیین، ترویج و اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان، به منظور آشنایی با اصول اساسی حاکم بر سند، آشنایی با متولیان اصلی اقدامات و دستگاه‌های همکار، تعیین اقدامات اولویت‌دار استان براساس ظرفیت‌های استان، مشاوره و راهنمایی در خصوص نحوۀ اجرایی سازی سند در استان و امکان‌سنجی ایجاد یک مدیریت متمرکز ستادی در استان اردبیل توضیحاتی را ارائه داد.

وی در ادامه، با بیان مقدمه‌ای از چرایی و چگونگی تدوین سند راهبردی کشور در امور نخبگان و تعاریف مفاهیم مرتبط با نخبگی از جمله نخبه، استعداد برتر، فعالیت نخبگانی، اجتماع نخبگانی و نظام نخبگانی، به بیان چشم‌انداز و اهداف‌کلان سند پرداخت.

اکبری در بخش دیگری، چارچوب نهادی و الزامات اجرایی در نظام نخبگانی کشور را بیان کرد و بر لزوم هماهنگی و انسجام‌ بین‌دستگاهی برای اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان تأکید کرد.

لازم به ذکر است، در پایان، نشست پرسش و پاسخ برگزار شد.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/07/05
کد : 74796
تعداد بازدید: 1184