نمایندۀ ولی‌فقیه در استان یزد:
حس تعهد، نخستین اصل خدمت به جامعه است

آیت‌الله ناصری یزدی گفت: فرد تنها زمانی برای پیشرفت جامعه تلاش می‌کند که خود را در قبال کشورش مسئول بداند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در مراسمی در دفتر نمایندۀ ولی‌فقیه در استان یزد از برگزیدگان کنکور سراسری 1396 و نیز برگزیدگان المپیادهای علمی دانش‌آموزی و دانشجویی یزدی تجلیل شد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی؛ نمایندۀ ولی‌فقیه در استان یزد، بروز استعدادهای ذاتی و دفینه‌های عقلی را یکی از اهداف رسالت‌ انبیاء دانست و گفت: یادگیری علم برای انباشت آن در عقل نیست چراکه این موضع سبب رکود و مانع شکوفایی است.

وی افزود: بروز استعدادهای درونی انسان‌ها زمینه‌ساز رسیدن به توسعه و پیشرفت است و راز جملۀ «ما می‌توانیم» که همواره امام‌(ره) می‌فرمودند، نیز همین است.

امام‌جمعه یزد خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین شاخصه‌های تفکر، دستیابی به رشد و پیشرفت است و این موضوع باید هم در نیروی‌انسانی و هم در دیگر مسائل جامعه به خوبی دیده شود.

نمایندۀ ولی‌فقیه در استان یزد با تأکید بر لزوم پویایی در اشتغال، گفت: روند نباید به‌گونه‌ای باشد که فرد پس از 30 سال اشتغال در یک منصب، بدون هیچ اثرگذاری‌ای به کار خود پایان دهد. پیشرفت زمانی حاصل می‌شود که استعداد نیروی‌انسانی بومی خاصه نخبگان به صورت بهینه بکار گرفته شود.

آیت‌الله ناصری یزدی روحیۀ انقلابی را عزم راسخ در امور معنا کرد و اظهار داشت: روحیه انقلابی به این معنی نیست که جوانان همیشه شمشیر به دست داشته باشند؛ بلکه به معنای جدی بودن و تلاش بی‌وقفه در عرصه‌های مخلتف علمی، صنعتی و موارد مختلف دیگر است. به عنوان نمونه، زمینه‌سازی برای رونق تولیدات داخلی و پرهیز از واردات بی‌رویه کالا یک اقدام انقلابی است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی در سایۀ اقدامات انقلابی در عرصه‌های علم و فناوری حاصل می‌شود. در این روند، نه‌تنها نیازهای داخل ازجمله اشتغال و تولید رونق می‌گیرد بلکه استقلال اقتصادی کشور نیز حفظ می‌شود.  

نمایندۀ ولی‌فقیه در استان یزد در پایان، ایجاد حس مسئولیت‌پذیری و تعهد نسبت به کشور را یک امر ضروری دانست و خاطرنشان کرد: فرد تنها زمانی برای پیشرفت جامعه تلاش می‌کند که خود را در قبال کشورش مسئول بداند. این چنین فردی هرگز از چرخۀ خدمت‌رسانی به جامعه خارج نمی‌شود.

لازم به ذکر است، در این مراسم با اهداء لوح تقدیر، از مستعدان‌برتر استان یزد تجلیل شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/07/05
کد : 74795
تعداد بازدید: 1021