در همدان صورت گرفت/
بازدید مستعدان برتر از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی

برنامۀ بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان با حضور مستعدان‌برتر و مخترعان‌برگزیده برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در این بازدید که با هدف هدایت اجتماع‌نخبگانی و به‌منظور ترویج روحیۀ کارآفرینی و ایجاد اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی انجام شد، شرکت‌کنندگان ضمن آشنایی با توانمندی‌های این مرکز، از واحدهای مختلف ازجمله واحد فنی و مهندسی و ماشین‌های کشاورزی، واحد دستاوردهای مرکز تحقیقات در بخش زراعت، واحد تحقیقات منابع طبیعی در زمینه‌های مختلف کشاورزی از جمله مرتع، جنگل و گیاه پزشکی، مزرعۀ چغندر قند و همچنین از کتابخانۀ کم‌نظیر این مرکز به عنوان معتبرترین منبع در غرب کشور در زمینۀ کشاورزی، دیدن کردند.

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان بنابر مصوبه هیئت‌امنای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در ابتدای سال 1394 با ادغام دو مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان و نیز مرکز آموزش جهاد کشاورزی استان همدان(شهید مدنی) راه اندازی شد.

هستۀ اولیه مرکز تحقیقات کشاورزی را باید در اقدام مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر و نهال در ایجاد نمایندگی اصلاح بذر در همدان دانست که در سال 1342 انجام شد؛ با این‌حال، فعالیت رسمی مرکز تحقیقات کشاورزی همدان در سال 1349 در قالب طرح جامع تحقیقات کشاورزی با ادغام اداره اصلاح بذر و نهال، اداره خاک‌شناسی و حاصل‌خیزی خاک و بنگاه توسعۀ چغندر قند آغاز به کار کرد. بر مبنای این طرح، فعالیت‌های تحقیقاتی مرکز با سازمان‌دهی سه بخش تحقیقاتی «اصلاح و تهیه نهال و بذر»، «تحقیقات خاک و آب» و بخش تحقیقات «اصلاح و تهیه بذر چغندر قند» شکل گرفت.

 

تاریخ انتشار : 1396/07/03
کد : 74785
تعداد بازدید: 958