اردوی جهادی بنیاد نخبگان استان مرکزی برگزار شد

اردوی جهادی بنیاد نخبگان استان مرکزی با همکاری قرارگاه جهادی پیشرفت و آبادانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اردوی جهادی بنیاد نخبگان استان مرکزی با محوریت تخصص‌های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، علمی و اشتغال‌زایی و دامپزشکی، با همکاری قرارگاه جهادی پیشرفت و آبادانی در روستاها و مناطق کمتربرخوردار شهرستان خنداب استان مرکزی برگزار شد.

بررسی مشکلات آموزشی و فرهنگی موجود در منطقه، دلایل عقب‌افتادگی منطقه، ظرفیت­های اشتغال و ارائه راهکارهای مربوطه، بررسی و شناسایی ظرفیت­های علمی منطقه در راستای رشد منطقه و ارائه مشاوره به مستعدان‌برتر، بررسی مخاطرات فرهنگی و برنامه‌ریزی فرهنگی و برای رفع آنها ازجمله زمینه‌ها و اهداف برگزاری اردو بود.

با توجه به برنامه‌ریزی صورت‌گرفته در این اردو، روزانه حدود ۴۰ نفر از جهادگران شامل نخبگان و صاحبان استعدادهای‌برتر به امور جهادی پرداختند. در پایان این دوره، یک باب منزل ۹۰متری، ۶ سرویس بهداشتی و حمام برای محرومین در روستاهای نصیرآباد، خلوزین، وزوانق، فوران و چزان ساخته و همچنین یک کلاس درس و ۴ سرویس بهداشتی برای مدرسۀ راهنمایی روستای علی‌آباد ساخته شد. علاوه بر آن، حدود ۳۰۰ نفر از دانش آموزان روستایی این بخش تحت پوشش کلاس­های آموزشی ریاضی، رایانه، نقاشی و هنر، مسائل دینی و ... قرار گرفتند. همچنین مشاوره­هایی در زمینه­های مختلف به خانواده­های روستایی و در چهار روستای چزان، علی‌آباد، نصیرآباد و خلوزین و نیز مشاوره­های بهداشت دام و نحوۀ جیره‌نویسی تغذیه دام به دامداران ارائه شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/07/03
کد : 74783
تعداد بازدید: 1024