پنج شنبه 1 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

اردوی جهادی بنیاد نخبگان استان مرکزی برگزار شد

اردوی جهادی بنیاد نخبگان استان مرکزی با همکاری قرارگاه جهادی پیشرفت و آبادانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اردوی جهادی بنیاد نخبگان استان مرکزی با محوریت تخصص‌های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، علمی و اشتغال‌زایی و دامپزشکی، با همکاری قرارگاه جهادی پیشرفت و آبادانی در روستاها و مناطق کمتربرخوردار شهرستان خنداب استان مرکزی برگزار شد.

بررسی مشکلات آموزشی و فرهنگی موجود در منطقه، دلایل عقب‌افتادگی منطقه، ظرفیت­های اشتغال و ارائه راهکارهای مربوطه، بررسی و شناسایی ظرفیت­های علمی منطقه در راستای رشد منطقه و ارائه مشاوره به مستعدان‌برتر، بررسی مخاطرات فرهنگی و برنامه‌ریزی فرهنگی و برای رفع آنها ازجمله زمینه‌ها و اهداف برگزاری اردو بود.

با توجه به برنامه‌ریزی صورت‌گرفته در این اردو، روزانه حدود ۴۰ نفر از جهادگران شامل نخبگان و صاحبان استعدادهای‌برتر به امور جهادی پرداختند. در پایان این دوره، یک باب منزل ۹۰متری، ۶ سرویس بهداشتی و حمام برای محرومین در روستاهای نصیرآباد، خلوزین، وزوانق، فوران و چزان ساخته و همچنین یک کلاس درس و ۴ سرویس بهداشتی برای مدرسۀ راهنمایی روستای علی‌آباد ساخته شد. علاوه بر آن، حدود ۳۰۰ نفر از دانش آموزان روستایی این بخش تحت پوشش کلاس­های آموزشی ریاضی، رایانه، نقاشی و هنر، مسائل دینی و ... قرار گرفتند. همچنین مشاوره­هایی در زمینه­های مختلف به خانواده­های روستایی و در چهار روستای چزان، علی‌آباد، نصیرآباد و خلوزین و نیز مشاوره­های بهداشت دام و نحوۀ جیره‌نویسی تغذیه دام به دامداران ارائه شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/07/03
کد : 74783
تعداد بازدید: 814

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601