دوشنبه 5 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

برای نخستین بار در کشور/
گواهی‌نامه بین‌المللی آشنایی با فناوری صنعت ساخت افزایشی ارائه می‌شود

I3DL عنوان گواهی بین‌المللی آشنایی با فناوری چاپ سه بعدی است که با همکاری ستاد توسعه فناوری‌‎های معاونت علمی و موسسه زمستک اتریش برای نخستین بار در کشور اعطاء می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی با همکاری موسسه بین المللی زمستک اتریش دوره های آموزشی I3DL را برگزار می کند. I3DL گواهی بین المللی آشنایی با فناوری چاپ سه بعدی است که توسط موسسه زمستک اتریش اجرا و به ثبت بین المللی رسیده است. مجوز بین المللی کاربری چاپ سه بعدی، اولین و تنها گواهینامه جامع برای آموزش نیروی متخصص در زمینه های مختلف چاپ سه بعدی، اسکن سه بعدی، مدلسازی سه بعدی و مهندسی به کمک کامپیوتر است.

این دوره ها برای افرادی همچون شرکت ها و متخصصانی که خواستار در اختیار گرفتن فناوری سه بعدی و کسب دانش فنی مربوط به آن هستند مناسب است همچنین  فناوران، جواهر سازان، طراحان و هنرمندان، صاحبان چاپگرهای سه بعدی با قصد بهینه سازی محصول و نتایج و مشتریانی که قصد خرید چاپگر سه بعدی دارند و در روند خرید و تصمیم گیری نیازمند دانش و آموزش هستند نیز می توانند از این دوره ها بهره لازم را داشته باشند.

دوره های آموزش تخصصی I3DL شامل 12 ماژول یا واحد فنی و تخصصی است که واحدهای 1 و 2 واحد پایه، واحدهای 3 تا 11 واحدهای انتخابی و واحد 12 کارآموزی، پروژه یا انجام پایان نامه در حوزه چاپ سه بعدی هستند. معرفی فناوری چاپ سه بعدی، کار کردن با چاپگرهای سه بعدی، مواد و فیلامنت های جدید نوآورانه برای چاپ سه بعدی، ساخت روبات با استفاده از چاپگر سه بعدی، روش های پیشرفته طراحی با کامپیتر برای چاپ سه بعدی و چاپگر سه بعدی خود را بسازید از جمله سرفصل های این دوره آموزشی است.

همچنین 5 سطح گواهینامه بین المللی در طی این دوره ها اعطا خواهد شد و ثبت نام از آبانماه سال جاری آغاز خواهد شد و به زودی شرایط ثبت نام توسط ستاد اعلام می شود.

تاریخ انتشار : 1396/07/03
کد : 74780
تعداد بازدید: 800

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601