در نشست كميتۀ علم و فناوري چهارمحال‌و‌بختياري مطرح شد:
آشنايي مردم با فرهنگ کارآفرینی در گرو استفاده بهینه از ظرفیت رسانه‌ها است

هشتمين نشست كميتۀ علم و فناوري استان چهارمحال‌و‌بختياري با هدف بررسي مشكلات و مسائل علم و فناوري استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ هشتيمين كميتۀ علم و فناوري استان چهارمحال‌و‌بختياري به منظور نهادينه کردن فرهنگ همكاري و همگرايي دستگاه‌هاي علمي و پژوهشي و همچنین بررسي مشكلات و مسائل علم و فناوري استان با حضور رييس بنياد نخبگان چهارمحال‌و‌بختياري و مسؤولان مراكز علمي و پژوهشي استان برگزار شد.

در این نشست، مجتبي بنياديان؛ رييس بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري با اشاره به اينكه بخش مهمي از دانسته‌هاي علمي هر كشوري در سايۀ ارتباط و تعامل حاصل مي‌شود، گفت: ضرورت دارد دستگاه‌هاي علمي و پژوهشي استان در راستاي توسعۀ بومی، مشاركت نظامند، همگرايي و هفكري داشته باشند.

وی به برنامه‌هاي علمي و پژوهشي بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختياري اشاره كرد و افزود: توقع آن است كه برگزاري چنين برنامه‌هايی با مشاركت دستگاه‌هاي علمي و پژوهشي و دستگاه‌هاي اجرايي استان، به رخداد و فعاليتي جريا‌ن‌ساز در حوزه‌هاي مختلف استاني تبدیل شوند. از سوی دیگر، باید دانست نتایج و دستاودرهای این فعالیت‌ها به نهاد خاصی تعلق ندارد.

بنياديان به برگزاري جشنواره «ايدۀ سبزكوه» در سال گذشته اشاره كرد و اظهار داشت: برگزاری این جشنواره در سال جديد، نیازمند بررسی کیفی و کمّی تجربۀ گذشته و همچنین برنامه‌ریزی دقیق است تا بتوان در تمام بخش‌های مورد نیاز، ایده‌های لازم را ارائه داد و عملیاتی کرد.

در ادامه، ويشتاسب سليمانيان؛ مدير مركز رشد دانشگاه شهركرد با اشاره به ضرورت نهادینه‌شدن فرهنگ ايده‌پردازي در استان، گفت: توسعۀ فرهنگ ايده‌‎پردازي و كارِ گروهي بايد از دوران دانش‌آموزي انجام شود.

وی با اشاره به اثرگذاري رسانه‌های ديداري و شنوايي به عنوان بهترين ابزار و امكانات بر رفتار و منش مخاطبان، تصریح کرد: آشنايي مردم با فرهنگ کارآفرینی و ترويج علم و فناوري در استان، نیازمند استفاده بهینه از ظرفیت رسانه‌ها است.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست، تبادل‌نظر پیرامون برگزاری هر چه بهتر جشنواره ایدۀ سبزکوه صورت گرفت.

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/07/02
کد : 74773
تعداد بازدید: 908