آمادگی معاونت علمی و فناوری برای حمایت از مراکز توسعه کارآفرینی

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی از آمادگی معاونت علمی برای حمایت مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ علیرضا دلیری در مراسم افتتاح مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن با بیان اینکه، افتتاح این مرکز یک تحول اساسی در بخش مسکن و ساختمان ایجاد می کند، گفت: در این بخش، با ضعف اساسی در حوزه فناوری های نوین روبرو بودیم و اکنون می توان به بهبود این وضعیت به پشتوانه افتتاح این مرکز امیدوار بود.

وی افزود: حوزه فناوری نوین، حوزه پرریسک و خطرپذیری محسوب می‌شود و معاونت علمی  ۱۱۰ نوع خدمت برای پوشش این ریسک به مراکز استارت آپی و پرورش ایده‌ها، ارایه می‌کند.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با بیان اینکه رتبه ایران در تولید علم و تولید مهندسی در جهان، مطلوب است و به ترتیب در جایگاه ۱۵ و ۲ قرار دارد، نقطه ضعف اساسی را مسیر تولید علم به محصول عنوان کرد و گفت: تحقیقاتی که در دولت یازدهم در این باره انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که در دانشگاه های فنی معتبر کشور، ‌ کمتر از ۱۵ درصد دانشجویان با صنعت ارتباط دارند و مسیر ارتباط دانشگاه و صنعت به دلیل مقاومت برخی اساتید، روان و کارآمد نیست چرا که این تصور غلط وجود دارد که ارتباط بین آموزش و صنعت، به روند فراگیری دانشجویان آسیب می زند. این در حالی است که در جهان، یک شرط جذب هیات علمی در دانشگاه ها، تجربه حضور در بازار کار و صنایع، عنوان می شود.

دلیری تصریح کرد:‌مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن می تواند به این چالش یعنی قطع ارتباط دانشگاه با صنعت، خاتمه بدهد.

وی افزود: خوشبختانه در مرکز نوآوری تاسیس شده در دانشگاه شریف، بیش از هزار و500 دانشجو روزانه فعالیت می کنند.

تاریخ انتشار : 1396/07/02
کد : 74771
تعداد بازدید: 1431