مستعدان‌برتر پزشکی از «آرتا سرم» بازدید کردند

مستعدان‌برتر رشتۀ پزشکی به همت بنیاد نخبگان استان اردبیل از شرکت سرم‌سازی آرتا سرم بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ادامۀ بازدیدهای تخصصی و با هدف آشنایی اجتماع نخبگانی با دستاودرهای متخصصان و محققان بومی، برنامۀ «بازدید از شرکت آرتا سرم» با حضور مستعدان‌برتر رشتۀ پزشکی در اردبیل برگزار شد.

در ابتدای این بازدید، قاسمی؛ مدیرعامل شرکت آرتا سرم با اشاره به اهمیت و نقش سرم در درمان، گفت: گرچه سرم دارای یک ترکیب ساده است اما به دلیل اینکه این مایع مستقیماً به رگ انسان تزریق می­شود، دارای استانداردهای بسیار سخت­گیرانه‌تری حتی نسبت به داروهای سرطانی برای ولید است.

وی افزود: یکی از مهمترین تفاوت­ها و مزیت­های کارخانه آرتا سرم نسبت به دیگر کارخانه­‌های کشور، بهره­‌گیری از فناوری پیشرفته فیلم چندلایه غیر‌PVC  بدون‌DEHP‌ جهت بسته­‌بندی سرم است که این مهم، عملاً نیاز به پوشش پلاستیک اضافی دارد و در نتیجه عوامل مضر را برطرف می‌کند.

قاسمی تصریح کرد: تولید پورت­های لوله­‌ای مقاوم، یکی از فاز توسعه­‌ای این کارخانه است. این پورت­ها به‌منظور استفاده راحت­تر پرسنل بیمارستانی و جلوگیری از فرورفتن تصادفی سرسوزن، فناوری نوینی در کشور است.

در ادامه، شرکت‌کنندگان به همراه متخصصان و مسئولان شرکت از بخش­های مختلف کارخانه از جمله سالن تقطیر شش ستونه، اتاق­های هواساز، بخش کیسه­‌ساز، بخش محلول­‌سازی، اتاق اتوکلاو، آزمایشگاه­­های میکروب­‌شناسی و دیگر بخش­های مربوطه بازدید کردند و در هر بخش توضیحات مبسوطی توسط محققان بیان شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/07/01
کد : 74769
تعداد بازدید: 1752