در ایلام صورت گرفت/
برگزاری اردوی جهادی تخصصی با هدف ارائه خدمات بهداشتی، آموزشی و عمرانی

اردوی جهادی عمرانی، فرهنگی و سلامت بنیاد نخبگان استان ایلام با هدف ارائه خدمات بهداشتی، آموزشی و عمرانی در روستای شیداوند برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اردوی جهادی عمرانی، فرهنگی و سلامت با حضور جمعی از نخبگان، مستعدان‌برتر و دانشجویان استان، با هدف ارائه خدمات بهداشتی، آموزشی و عمرانی به ساکنان مناطق کم‌برخوردار، در روستای شیداوند بخش هلیلان استان ایلام به مدت یک هفته برگزار شد.

آشنایی اجتماعات نخبگانی با مسائل و مشکلات موجود در جامعه، تقویت حس مسؤولیت‌پذیری، خودسازی، خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی از دیگر اهداف این اردوی جهادی بود.

در این اردو، 40 نفر از استعدادهای‌برتر و دانشجویان در دو گروه خواهران و برادران حضور داشتند و خدماتی در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی و آموزشی، سلامت و بهداشت به مردم منطقه ارائه دادند.

در این اردوی علاوه بر برنامه‌های تفریحی و ورزشی، در بخش آموزشی، کلاس‌های کنکوری و تقویتی توسط استعدادهای برتر (نفرات‌برتر کنکور و برندگان جوایز تحصیلی) برای دانش‌آموزان مقاطع دوم متوسطه و در بخش فرهنگی، کلاس‌های قرآن، نقاشی و آموزش بهداشت برگزار و همچنین نمایشگاهی از نقاشی‌ها و هنرهای دستی دانش‌آموزان برپا شد. در بخش فعالیت‌های عمرانی نیز رنگ‌آمیزی محیط مدرسه، تعمیر وسایل بهداشتی و خط‌کشی و آماده سازی زمین ورزشی صورت گرفت و جوایزی به برندگان مسابقات ورزشی بومی-محلی اهداء شد. معاینه و تشکیل پروندۀ پزشکی برای روستاییان نیز بخش دیگری از این اردوی جهادی بود.

لازم به ذکر است، اردوی جهادی عمرانی، فرهنگی و سلامت با همکاری بنیاد نخبگان استان ایلام و بسیج دانشجویی استان و با مشارکت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و فرهنگیان ایلام برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/06/29
کد : 74754
تعداد بازدید: 1680