به همت بنیاد نخبگان استان بوشهر/
زندگی مهندس بهروز بوشهری کتاب می‌شود

مستند و کتاب زندگی مهندس بهروز بوشهری به همت بنیاد نخبگان استان بوشهر تهیه می‌شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای الگوسازی و تکریم نخبگان و سرآمدان کشور، مستند و کتاب زندگی مهندس بهروز بوشهری؛ متخصص و پیشکسوت صنعت نفت و از همرزمان شهید تندگویان؛ وزیر نفت کشور در زمان جنگ‌تحمیلی، تهیه و منتشر می‌شود.

رضا آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اعلام این خبر، گفت: این اقدام با اشاره به اهداف مندرج در بند 4 راهبرد ملی1 از راهبرد کلان 5 سند راهبردی کشور در امور نخبگان برای الگوسازی و تکریم نخبگان انجام می‌شود چراکه مهندس بوشهری، علاوه بر حوزه‌های مختلف نفت، در اخلاق نیز در زمرۀ سرآمدان قرار دارد. ضمن اینکه او از آزادگان جنگ‌تحمیلی نیز هست.

وی افزود: مهندس بوشهری در سال 1359 به عنوان مدیرعامل شرکت نفت ایران و قائم‌مقام وزیر در امور نفت برگزیده شد و در حالی که همراه با شهید تندگویان وزیر وقت نفت، مشغول سرکشی به مناطق نفت‌خیز جنوب بود به اسارت نیروهای رژیم بعث عراق درآمد و پس از ده سال تحمل مشقات اسارت در زندان‌های بعثی، در شهریور ماه 1369 با گروهی از آزادگان دیگر به میهن بازگشت.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر در پایان با بیان اینکه بوشهری به عنوان یک مدیر متخصص و متعهد در دوران خدمت خود پیوسته منشأ خدمات بسیار ارزشمندی برای بخش صنعت بوده است، یادآور شد: معاون وزیر نفت در اوایل دوران بحران و جنگ، مشاور وزیر نفت، مشاور معاون وزیر در امور پتروشیمی و رئیس هیأت‌مدیره شرکت ملی حفاری از جمله مسئولیت‌های این شخصیت برجسته در سال‌های پس از انقلاب است.

 

تاریخ انتشار : 1396/06/26
کد : 74732
تعداد بازدید: 4607