استقبال چشمگیر از تسهیلات ویژه اعضای هیات علمی

در طرح تخفیف یک‌ساله دریافت خدمات آزمایشگاهی ویژه اعضای هیئت علمیِ که با حمایت معاونت علمی اجرا شده، هر عضو هیئت علمی در مراکز مشمول، از 40درصد یارانه دریافت خدمات آزمایشگاهی تا سقف 40 میلیون ریال برخوردار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رضا اسدی‌فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استقبال از طرح تخفیف ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را مهم ارزیابی کرد و گفت: به دنبال راه‌اندازی باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، طرح‌های متنوع تخفیف دریافت خدمات آزمایشگاهی برای اعضای این باشگاه ایجاد شد.

وی افزود: بر اساس این طرح‌ها، بخشی از هزینه دریافت خدمات از آزمایشگاه‌های عضو شبکه، به صورت یارانه از سوی شبکه آزمایشگاهی به آزمایشگاه ارایه کننده خدمات، پرداخت می‌شود.

وی با بیان این‌که زیرساخت ایجاد شده برای باشگاه مشتریان امکان ارائه خدمات از طریق امکانات این شبکه آزمایشگاهی را فراهم کرده است، اظهار کرد: شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فضایی برای همه سازمان‌های کشور ایجاد کرده است که حمایت‌های خود از پژوهشگران، صنعتگران و شرکت‌های دانش‌بنیان برای انجام پژوهش و آزمون در آزمایشگاه‌ها را به راحتی از این طریق انجام دهند و با حذف فرایندهای زمان‌بر و گاهی پیچیده مالی، دریافت خدمات آزمایشگاهی را تسهیل کند.

اسدی‌فرد طرح تخفیف یک‌ساله ویژه اعضای هیئت علمی را در همین راستا عنوان کرد و افزود: این طرح که 105 دانشگاه و پژوهشگاه در سراسر کشور را پوشش می‌دهد، از ابتدای مهرماه 1395 با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، اجرا شد. در این طرح، هر عضو هیئت علمی در مراکز مشمول این طرح، از 40درصد یارانه دریافت خدمات آزمایشگاهی تا سقف 40 میلیون ریال برخوردار می‌شود.

وی افزود: این یارانه به صورت تخفیف از سوی آزمایشگاه به دارنده اعتبار ارایه می‌گردد و از سوی شبکه آزمایشگاهی به آزمایشگاه ارایه کننده خدمت، پرداخت می‌شود.

دبیر پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران گفت: طی مدت یک سال که اجرای این طرح می‌گذرد، تعداد 2495 عضو هیئت علمی برای دریافت اعتبار طرح ثبت نام کرده‎اند که در مجموع، از 99،800 میلیون ریال اعتبار استفاده از خدمات آزمایشگاهی بهره‌مند شده‌اند.

اسدی‌فرد با اشاره به امکان استفاده اساتید از این طرح گفت: ثبت نام در این طرح تا پایان شهریورماه 96 ادامه دارد و افراد دارای اعتبار، تا پایان سال جاری فرصت دارند تا از این اعتبار برای دریافت خدمات آزمایشگاهی از مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، استفاده کنند.

به گفته مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی مهلت ثبت نام در طرح تخفیف ویژه عضویت در باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی نیز 31 شهریورماه جاری به پایان می‌رسد و کاربران تا پایان سال جاری فرصت دارند تا از اعتبار ثبت شده استفاده کنند. وی با بیان این‌که طرح یاد شده به صورت یکساله تعریف شده بود که تا پایان شهریور سال جاری تمدید شد، ادامه داد: شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی تلاش می‌کند با جلب حمایت‌های سازمان‌های حمایت‌کننده پژوهش در کشور، نسبت به ارایه طرح‌های متنوع تخفیف خدمات آزمایشگاهی به محققین و صنایع، اقدام کند.

تاریخ انتشار : 1396/06/26
کد : 74727
تعداد بازدید: 1920