با محوریت گیاهان‌دارویی/
برنامۀ بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان یاسوج برگزار شد

برنامۀ بازدید از مراکز صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان یاسوج به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بازدید یک‌روزه مستعدان‌برتر از مراکز صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان یاسوج به‌همت بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و با همکاری بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد برگزار شد.

در این بازدید، شرکت‌کنندگان در محل شرکت دارویی زردبند و طبیعت زنده (سینره) حاضر شدند و پس از آن با همراهی مسئولین مربوطه از قسمت‌های مختلف اسانس‌های گیاهی، روغن‌های گیاهی، عصاره‌های آبی، عصاره اتانولی، عصاره‌های خشک و روغنی عصاره گلیسیرینه و محصولات آرایشی بهداشتی سینره بازدید کردند.

در ادامه، چگونگی توسعه پوشش گیاهان‌دارویی بومی، طراحی و ساخت محصولات‌نوین با فناوری پیشرفته و تجاری‌سازی محصولات صنعتی با ارزش‌افزوده در حوزه گیاهان‌دارویی در سطح ملی و بین‌المللی بطور کاربردی مشاهده شد. بازدید از مرکز تحقیقاتی محیطی‌ ساوز بخش دیگر این برنامه بود.

در حاشیه این بازدیدهای تخصصی، چند نشست هم‌اندیشی با مدیران و مسؤولان شرکت‌های مذکور با هدف آگاهی‌بخشی به اجتماع نخبگانی از نیازهای موجود و زمینه‌سازی برای تزریق تفکر آنان به بخش‌های مورد نیاز برگزار شد.

ارائه گزارش از مراحل کاشت، برداشت و تولید صنعتی محصولات گیاهان‌دارویی و پاسخ به پرسش‌ها آنان، اشاره به نقاط مشترک تنوع زیست‌محیط دو استان چهارمحال‌و‌بختیاری و کهگیلویه‌و‌بویراحمد، تأکید بر گسترش تعامل و همکاری با توجه به اشتراکات موجود، تلاش برای توسعۀ منطقی با بکارگیری بهینه توان نخبگانی خاصه در گیاهان‌دارویی، توسعه و بهره‌برادری از فناوری‌های نوین در حوزه گیاهان‌دارویی و ایجاد شبکه‌های مشترک در خصوص استفاده از ظرفیت‌های علمی، صنعتی، مدیریتی به صورت خصوصی و دولتی و همچنین توسعۀ همکاری‌ها بین صاحبان صنایع دو استان و مستعدان‌برتر در جهت ارزش‌آفرینی از مهمترین مباحث مطرح‌شده در نشست‌های مذکور بود.

لازم به ذکر است، این بازدید در راستای اجرای برنامه‌های مصوب بنیاد ملی نخبگان و با هدف آشنایی مستعدان‌برتر و مخترعین از پیشرفت‌های علمی، فناوری و صنعتی و ظرفیت‌های بومی و تنوع زیست‌محیطی و همچنین ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری در اجتماع نخبگانی و بهره‌مندی از توانمندی آنان در جهت بهبود حل مشکلات کشور برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/06/25
کد : 74726
تعداد بازدید: 1329