بازدید مستعدان برتر استان اردبیل از مرکز درمان ناباروری قفقاز

بازدید از مرکز ناباروری قفقاز به همت بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در فرهنگ ایرانی، فرزند، جایگاه شاخصی در خانواده دارد به همين خاطر شايد بتوان گفت تأثيرات مخرب ناباروري بر زندگي مشترك افراد در جامعه ايراني، بيشتر از بسياري جوامع ديگر است. از طرفي، امروزه با پيشرفت علم بسياري از اين قبيل مشكلات با درمان حل شده و از بروز مشكلات آتي اجتماعي جلوگيري بعمل مي­آيد؛ بگونه­اي كه حدود 65% از زوج­های نابارور، با استفاده از روش‌های موجود صاحب فرزند شده­اند.

مرکز درمان ناباروري قفقاز در استان اردبیل نيز يكي از مراكز فعال در اين زمينه است كه با توجه به توانايي منحصربفرد آن در سطح استان و منطقه، نقش بسزايي در درمان و حل مشكلات هموطنان ايفا می‌کند.

در همین راستا، بنیاد نخبگان استان اردبیل با هدف آشنایی استعدادهای‌برتر با دستاوردهای علمی و صنعتی استان و ایجاد تعامل و ارتباط با صنایع دانش‌بنیان «بازدید تخصصی از مرکز درمان ناباروری قفقاز» ویژه مستعدان‌برتر رشته‌های پزشکی را برگزار کرد.

بهره‌گیری از جدیدترین امکانات و تکنیک‌های آزمایشگاهی، سونوگرافی و اتاق عمل در تشخیص و درمان ناباروری، انجام روش‌های درمان ناباروری و لقاح آزمایشگاهی شاملIVF،IUI ، ICSI، بهره‌گیری از تکنیک آزمایشگاهی Laser Hatching جهت افزایش شانس لانه گزینی جنین در رحم، استفاده از انکوباتورهایGas جهت نگهداری جنین در آزمایشگاه و روش نمونه‌گیری TESE , PESA ازجمله توانمندی‌های مرکز درمان ناباروری قفقاز است. اين مركز همچنين داراي کلینیک‌های درمانی زنان، مردان، مشاوره مامایی، مشاوره ژنتیک و آزمایشگاه جنین شناسی و تشخیص طبی است.

لازم به ذکر است، آشنایی با روش­های مختلف درمان ناباروری ، بازدید از آزمایشگاه‌های بخش­های مختلف و تجهیزات آنها، آشنایی با چگونگی انجام لقاح مصنوعی و دستگاه­‌ها و روش­های مختلف آن و همچنین اهمیت خون بند ناف و روش­های مختلف ذخیره­سازی و حفظ آن ازجمله برنامه‌های این بازدید بود.

 

تاریخ انتشار : 1396/06/25
کد : 74723
تعداد بازدید: 1369