در کرج/
جلسه تبیین سند راهبردی کشور در امور نخبگان برگزار شد

جلسه تبیین، ترویج و اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان به همت بنیاد نخبگان البرز برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به‌منظور آشنایی با اصول اساسی حاکم بر سند راهبردی کشور در امور نخبگان جلسه تبیین، ترویج و اجرایی‌سازی سند به همت بنیاد نخبگان استان البرز برگزار شد.

در این نشست، داود طالبی؛ رییس کمیسیون زمینه‌سازی اثرگذاری سند راهبردی کشور در امور نخبگان گفت: یکی از اهداف برگزاری این گونه جلسات، توجیه و تبیین سند به عنوان دستور و نقشه‌راه عملی برای رسیدن به اهداف بنیاد ملی نخبگان و بهبود خدمت‌رسانی به نخبگان و استعدادهای‌برتر در جهت توسعه و اعتلای کشور است.

وی افزود: براساس اساسنامۀ بنیاد ملی نخبگان، مأموریت اصلی بنیادهای نخبگان استانی، توسعۀ استان با استفاده از ظرفیت فکری و علمی نخبگان و استعدادهای برتر است.

طالبی ادامه داد: یکی از راه­هایی که منجر به شناخت ارزش و اثرگذاری استعدادهای برتر و نخبگان در استان می­شود، تلاش و فعالیت­های بنیادهای نخبگان استانی در راستای اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان است. این بنیادها باید با به‌کارگیری تمام اهتمام و تلاش خود، سند راهبردی کشور در امور نخبگان را سر لوحۀ تمام فعالیت­‌‎های خود در استان قرار دهند.

وی تصریح کرد: مدیریت ستاد اجرایی سازی سند راهبردی نخبگان از دریافت انتقادات، نظرات و پیشنهادها و راه­‌کارهای عملی همکاران بنیادهای نخبگان در راستای نقش‌آفرینی و اجرایی‌سازی اقدامات سند در استان‌ها استقبال می‌کند.

لازم به ذکر است، در پایان این جلسه، روند تهیه و تدوین سند، متولیان اصلی اقدامات و دستگاه‌های همکار، نقش و وظایف هر یک از آنها در اجرایی‌سازی اقدامات سند تشریح شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/06/25
کد : 74722
تعداد بازدید: 1635