برگزاری تور تهرانگردی ویژه مستعدان‌برتر

بازدید یک‌روزه از موزه علوم و فناوری، کتابخانه و موزه ملک و خانۀ قوام به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ برنامۀ تهرانگردی مستعدان‌برتر شامل بازدید از موزه علوم و فناوری، کتابخانه و موزه ملک و خانۀ قوام به همت بنیاد نخبگان استان تهران اجرا خواهد شد.

این سه مکان فرهنگی تهران در خیابان سی‌تیر که از خیابان‌های قدیمی تهران است، قرار دارند. شهرت خیابان سی‌تیر به وجود ساختمان‌های مذهبی از ادیان مختلف است؛ با این حال مراکز علمی و فرهنگی بسیاری مانند موزه علوم و فناوری، موزه ملک، موزه ایران باستان، موزه آبگینه در این خیابان جای گرفته‌اند.

کتابخانه و موزه ملک؛ با داشتن ۱۹ هزار عنوان نسخه خطی نادر و نفیس، یکی از شش گنجینۀ بزرگ نسخ خطی ایران است. همچنین این کتابخانه دارای حدود ۱۰۰ هزار کتاب چاپی، ۳۵۶۸ کتاب چاپ سنگی و ۵۴۸ عنوان نشریه ادواری در ۶۰۰۰ مجلد است.

موزۀ علوم و فناوری جمهوری اسلامی نیز در سال 1356 تأسیس شد. این موزه دارای 6 گالری: علم، فناوری‌های بومی، مورس تا موبایل، ابزار جراحی، انرژی‌های نو و گالری تک‌اثر است.

خانۀ قوام‌السلطنه؛ تکه‌ای از تاریخ در میانه یک باغ قاجاری، عمارتی با معماری منحصر به فرد، ارسی‌های چوبی و باغچه‌ای با صفا که ۳۰ سال محل سکونت و دفتر کار احمد قوام؛ نخست وزیر اصلاح‌طلب ایران بوده و امروز نمایشگاهی است که تاریخ سفال شیشه در ایران را روایت می‌کند.

 لازم به ذکر است، بازدید یک‌روزه از موزه علوم و فناوری، کتابخانه و موزه ملک و خانۀ قوام چهارشنبه؛ بیست‌ونهم شهریورماه برگزار می‌شوند و متقاضیان می‌توانند تا تاریخ بیست‌وششم شهریورماه با مراجعه به سامانۀ بازدیدهای علمی و فرهنگی بنیاد ملی نخبگان برای حضور در این برنامه ثبت‌نام کنند.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/06/22
کد : 74714
تعداد بازدید: 1387