جمعه 29 تیر 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در رشت/
طرح دوست علمی نانوتکنولوژی برگزار شد

دومین «طرح دوست علمی» با محوریت نانوتکنولوژی به همت بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان گیلان به منظور شناسایی و توانمندسازی استعدادهای تحصیلی دانش‌­­آموزان و در راستای توسعه آموزش‌‍­های خاص برون‌مدرسه­‌ای ذیل سند راهبردی کشور در امور نخبگان و ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانش‌آموزان، دومین «طرح دوست علمی» در سال جاری ویژه دانش‌‌آموزان پسر دورۀ دوم متوسطه با محوریت نانوتکنولوژی، برگزار کرد.

مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با تأکید به ارزش بالای دو مفهوم «دوست» و «علم»، ترکیب این دو ارزش در برنامه دوست علمی را دارای اثر افزایشی و دوستی بر مبنای علم را مبنای پیشرفت استعدادها برشمرد.

وی افزود: حضور در این طرح فرصت مغتنمی برای دانش‌آموزان است که می‌توانند با اهتمام در فراگیری مباحث مطرح‌شده، بر توان خود بیافزایند. از سویی این افراد باید ارتباط خود با دوست‌های علمی را نیز حفظ کنند تا زمینه اثرگذاری آنان در جامعه بیش از گذشته امکان پذیر شود.

اصفهانی با بیان اینکه کشور برای بسترسازی رشد و شکوفایی نیروهای‌انسانی به‌ویژه استعدادهای‌برتر و دانش‌‌آموزان اهتمام خاص دارد، اظهار داشت: حضور در اجتماع نخبگانی، نعمتی بزرگ است که باید در راستای خدمت به جامعه به کار گرفته شود نه اینکه زمینه‌ساز حس توقع در افراد شود.

در حاشیۀ طرح دوست علمی به‌منظور تقدیر از برگزیدگان آزمون سراسری سال 1396 که حائز رتبه‌‌های برتر شده بودند و با هدف الگو سازی آنان برای سایر دانش‌‌آموزان، به 9 نفر از این افراد لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا شد.

لازم به ذکر است، طرح دوست علمی نانوتکنولوژی با همکاری آموزش‌وپرورش استان گیلان، سازمان بسیج علمی‌وپژوهشی استان گیلان و اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان برگزار شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/06/21
کد : 74705
تعداد بازدید: 247

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601