در چهارمحال‌ و بختیاری/
مرحلۀ تكميلي طرح دوست علمی با محوریت کارآفرینی برگزار شد

مرحله تكميلي طرح دوست علمی با محوریت کارآفرینی و کارِ گروهی به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مرحلۀ دوم طرح دوست علمی با محوریت کارآفرینی و کار گروهی و با تأکید بر کارِ جمعی، ویژه دانش‌آموزان دختر مقطع متوسطۀ دوم چهارمحال‌وبختیاری، با حضور برگزیدگان مرحلۀ اول، دانش‌آموزان مدارس نمونه و تیزهوشان و سه نفر از مستعدین‌برتر استان به عنوان مربی (دوست علمي)، به مدت دو روز برگزار شد.

مجتبی بنیادیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری در این خصوص، گفت: طرح دوست علمی به منظور کشف و شکوفا کردن استعداد‌ها و ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان مستعد و محیط‌های آموزشی به ویژه در مناطق کم‌برخوردار، با هدف ایجاد انگیزه، مهارت‌افزایی و آموزش و ترویج فعالیت‌های گروهی و برون‌مدرسه‌ای اجرا می‌شود.

وی افزود: اجرای این طرح علمی-فرهنگی با همکاری اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش استان و در چهارچوب سیاست‌های سند راهبردی کشور در امور نخبگان به منظور نهادینه‌کردن عدالت آموزشی در جامعه صورت می‌گیرد.

بنياديان گفت: الگو سازي از افراد موفق، آموزش كار تيمي و ارتباط دوست علمي دانش‌آموزان با يكديگر از ديگر موارد مورد تأکید این طرح است تا بتوان استعدادها و توانايي بالقوه شرکت‌کنندگان بالفعل شود.

 در روز اول اجرای مرحلۀ تكميلي طرح دوست علمي، دانش‌آموزان پيرو مرحله اول در قالب چند تیم با مباحثی مانند کارآفرینی فردی و گروهی، ویژگی‌های شخصیتی و روانشناختی کارآفرینان، کارآفرینی علم میان رشته‌ای، فرآیند کارآفرینی، کار تیمی و اصول و آداب آن، مهارت‌های لازم برای راه‌اندازی و تجاری‌سازی کسب‌وکار آشنا شدند و سپس مدرسین، روند ثبت و تجاری‌سازی ایده‌ها را بیان کردند. همچنین شرکت‌کنندگان با همکاری و همفکری یکدیگر به طراحی و آزمایش فرآیند‌های فیزیکی و بازی‌های فکری و حل معما پرداختند.

در روز دوم، شركت‌كنندگان، با حضور در محل قلعه‌چالشتر با فرهنگ، آداب و رسوم و جاذبه فرهنگي و تاريخي اين شهر آشنا شدند و پس از آن در اردوگاه قلعه‌تك با طرح‌مسئله توسط مدرسین و همفکری با یکدیگر، ایده‌های ناب و خلاقانه‌ای را مطرح كردند.

لازم به ذکر است، در پایان این طرح و بر اساس بازخورد فعالیت‌های شرکت‌کنندگان، به دانش‌آموزان برتر هداياي اهدا شد. 

 

تاریخ انتشار : 1396/06/13
کد : 74669
تعداد بازدید: 902