رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد عنوان کرد:
ضرورت توجه به نقش نخبگان در بخش‌ صنعت

یوسف نیک‌روز گفت: حضور جامعۀ دانشگاهی در بخش‌های صنعتی در سایۀ برقراری تعامل نظام‌مند دستگاه‌های اجرایی و قانون‌گذار، کشور را صاحب صنعتی پویا و پیشران می‌کند.

 ffifi گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد، اقتصاد دانش‌بنیان را اساس اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: ظهور و بروز اقتصاد دانش‌بنیان در تشکیل و توسعۀ شرکت‌های دانش بنیان است.

وی افزود: امروزه شرکت‌های دانش‌بنیان به وسیله جوانان نخبه و مستعدبرتر دانشگاهی راه‌اندازی شده‌اند و وجود بیش از 500 شرکت دانش‌بنیان در بخش صنعت حاکی از توان بالای جامعۀ نخبگانی برای ورود به بخش‌های صنعت است.

نیک‌روز ادامه داد: بنابراین ضرورت دارد وزارت صنعت و معدن همکاری لازم در جهت حمایت از نخبگان در بخش شرکت‌های دانش بنیان بخش صنعتی را داشته باشد.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد توجه وزارت صنعت به اختراعات و ایده‌های فناورانه را گامی مهم در تجاری‌سازی و بازاریابی قلمداد کرد و گفت: تبدیل یک ایده به یک پدیده و ثروت‌آفرینی از آن، نیازمند تعامل و همکاری بین‌دستگاهی است که باید در دستورکار کلیه نهادها و سازمان‌های مرتبط قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: صنعت کشور سنتی، قدیمی و تقریباً فرسوده است و ضرورت دارد فناوری‌های آنها ارتقا پیدا کرده و در جهت دانش‌بنیان شدن حرکت کنند؛ چراکه کاهش هزینه و افزایش بازدهی تولید که از شاخص‌های صنایع پیشرفته است، به عنوان یک اصل در تفکر دانش‌بنیان پذیرفته شده‌اند.

نیک‌روز در پایان تصریح کرد: حضور فعال جامعۀ دانشگاهی خاصه نخبگان، مستعدان‌برتر و مخترعان در بخش‌های صنعت و حمایت هدفمند وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های قانون‌گذاری و اجرایی ذی‌ربط در سایۀ برقراری تعامل نظام‌مند، تنها راهی است که می‌تواند کشور را صاحب صنعتی پویا، پیشرفته و پیشران کند.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/06/12
کد : 74660
تعداد بازدید: 1198