سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی مطرح کرد:
لزوم ایجاد کارگروه‌های تخصصی براساس قابلیت‌های بومی

حسن هاشمی با اشاره به اهمیت ایجاد کارگروه‌های تخصصی براساس قابلیت‌های بومی، گفت: کارگروه گیاهان‌دارویی با توجه به مزیت‌های بومی در ذیل بنیاد نخبگان استان تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در این نشست، حسن هاشمی؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی ضمن بیان وظایف و مأموریت‌های بنیاد نخبگان در زمینه شناسایی و هدایت مستعدان‌برتر، گفت: حمایت از طرح‌های کلان فناوری استان یکی از اقدامات بنیادهای نخبگان استان است که با هماهنگی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهور عملی می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد کارگروه‌های تخصصی براساس قابلیت‌های بومی، افزود: کارگروه گیاهان‌دارویی با توجه به مزیت‌های بومی در ذیل بنیاد نخبگان استان تشکیل شد که یکی از فعالیت‌های آن، بررسی طرح‌های مرتبط و ارسال آن به ستاد گیاهان‌دارویی معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری است.

در ادامه، مهندس صادقی؛ رئیس جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی نیز ضمن بیان اهداف مشترک این نهاد با بنیاد نخبگان استان، اظهار داشت: حمایت از پژوهشگران بومی گیاهان‌دارویی امری ضروری و مهم برای پیشرفت منطقه‌ای است که با توجه به زمینه‌های متعدد همکاری بین جهاد دانشگاهی و بنیاد ملی نخبگان می‌توان با فراهم‌کردن زمینۀ همکاری، این امر را محقق کرد.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست، توضیحاتی دربارۀ اقدامات و فعالیت‌های انجام‌شده در دهکدۀ گیاهان‌دارویی ارائه شد.

تاریخ انتشار : 1396/06/12
کد : 74657
تعداد بازدید: 966