در یزد/
کارگاه مشاوره با محوریت تفکر خلاق و مثبت برپا شد

کارگاه مشاوره با محوریت تفکر خلاق و مثبت به همت بنیاد نخبگان استان یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برنامه‌های توان‌افزایی نخبگانی، کارگاه مشاوره با موضوع تفکر خلاق و مثبت با سرفصل‌های پذیرش، ذهن­ آگاهی، توجه در لحظه، موانع خلاقیت و مثبت‌اندیشی و راهکارهای افزایش خلاقیت، توسط بنیاد نخبگان استان یزد برگزار شد

در ابتدای این برنامه، دکتر فلاح؛ استاد دانشگاه و مدرس کارگاه ضمن تعریف تفکر خلاق و مثبت، توضیحات مفصلی دربارۀ مفاهیمی چون مفید بودن، آرام بودن، مثبت بودن، تلاش بدون وقفه در حین آرامش ارائه کرد.

وی با اشاره به عوامل مهم در برخورداری از تفکر خلاق و مثبت، گفت: چشم‌انداز داشتن، پذیرش نقش خود، میل به تجربه رنج، ذهن‌آگاهی و اقدام‌وعمل، پنج عامل مهم در تفکر خلاق است.

فلاح ادامه داد: تعیین هدف، اولین گام چشم‌انداز داشتن است؛ به‌عبارت دیگر، حرکت هدفمند و توجه اکید به سیستم ارزشی، یکی از نشانه‌های تعیین چشم‌انداز است. از سوی دیگر، فرد باید نقش خود را در زندگی بپذیرد و برای ایفای آن به بهترین شکل، تلاش کند.

وی اضافه کرد: انسان برای رسیدن به زندگی ارزشمند و مثبت، باید رنج ارزشمندی را که در آن پاداش نهفته است، تحمل کند و به رنج‌های زندگی معنا داده و نوع نگاه خود به رنج را در جهت مثبت تغییر دهد تا در نهایت  موضوع تفکر خلاق و مثبت را در «مدیریت تمام منابع برای بهتر کردن زندگی خود و دیگران»  بروز دهد.

لازم به ذکر است، در پایان کارگاه مشاوره با موضوع تفکر خلاق و مثبت، نشست پرسش و پاسخ برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/06/06
کد : 74625
تعداد بازدید: 757