نخستین حکم ستاری در دوره جدید به نام «حمایت از کالای ایرانی» خورد/
دبیرکل دومین دوره جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» منصوب شد

معاون علمی و فناوری فناوری رییس جمهوری در نخستین انتصاب دوره جدید فعالیت خود، دبیرکل دومین دوره جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» را منصوب کرد تا توجه ویژه خود به فرهنگسازی و توسعه زیست بوم کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان را اعلام کند.

«تدبیر و امید برای تولید و اشتغال»/ هفته دولت گرامی ‌باد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، نخستین حکم انتصابش را در راستای فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و حمایت از کالای ایرانی صادر کرد.

وی در حکمی، پرویز کرمی را به عنوان دبیرکل دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» منصوب کرد.

در بخشی از حکم ستاری خطاب به کرمی آمده است: «هنر، زبان ناگفتنی‌هاست؛ روزنه‌ای به نادیده‌هاست. بر مدار همین زبان شگفت‌انگیز و رویایی‌ست که می‌توان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی، شکفتگی و بالندگی را به بار نشاند. پس، بس روا خواهد بود که تأثیرگذاری و اهمیت زبان فرهنگ وهنر را در گفتمان‌سازی علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، به جد بگیریم.از همین رو، براساس اجرای موفق واثرگذار نخستین دوره جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران ساخت» و با تقدیر و تشکر از زحمات، به موجب این حکم جنابعالی به عنوان" دبیرکل دومین جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت"منصوب می شوید. »

ستاری در حکم خود از دبیرکل دومین دوره «ایران ساخت» خواسته است که «به واسطه برگزاری این رویداد مهم و جریان ساز، با بهره‌مندی از زبان هنرمندانه؛ زمینه شکوفایی زیست بوم کارآفرینی و اجرای برنامه های اقتصاد دانش بنیان را در راستای نیل به تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم آوریم.»

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین تاکید کرده است: «در راستای منویات رهبر فرزانه انقلاب، با فرهنگسازی حمایت از تولید داخل و اشتغال‌افزایی برای سرمایه های انسانی کشور، گام بردارید و برای حمایت از تولید ساخت داخل و کسب و کار ایرانی، کوشا باشید. »

رییس بنیاد ملی نخبگان، خطاب به پرویز کرمی دبیرکل «ایران ساخت» ابراز امیدواری کرده است که با اتخاذ رویکرد ملی و فرادستگاهی و همراهی سایر دستگاه ها به ویژه رسانه ملی، اهالی مطبوعات و فضای مجازی، اصحاب فرهنگ وهنر، مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان، در برگزاری هر چه بهتر این حرکت امیدآفرین و جریان‌ساز موفق باشد.

پرویز کرمی هم اکنون مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان است. وی سال گذشته نیز دبیرکلی نخستین دوره جشنواره «ایران ساخت» را برعهده داشت.

دومین جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران ساخت» با هدف تولید محتوا برای حمایت از کالاها، محصولات و خدمات دانش بنیان ساخت داخل، دی ماه سال جاری توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تهران برگزار می شود.

تاریخ انتشار : 1396/06/05
کد : 74620
تعداد بازدید: 1088