در تهران/
کارگاه‌های آموزشی مشاوره- مدیریت شخصی برگزار می‌شود

کارگاه‌های آموزشی مشاوره- مدیریت شخصی به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

«تدبیر و امید برای تولید و اشتغال»/ هفته دولت گرامی ‌باد


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان تهران در راستای فصل دوم از چشم‌انداز و اهداف کلان از سندراهبردی کشور در امور نخبگان و با هدف ارتقای سطح سلامت و نیز گسترش برنامه‌های تربیتی و آموزشی برای نهادینه‌کردن ارزش‌های اخلاق اسلامی و انضباط حرفه‌ای در میان اجتماع نخبگانی، کارگاه‌های آموزشی مشاوره-مدیریت شخصی را برگزار می‌کند.

این کارگاه‌ها در سه محور بنیادین «مها‌رت‌های مرتبط با تفکر نقاد یا تصمیم‌گیری»، «مهارت‌های مقابله‌ای و مدیریت فردی»، «مهارت‌های بین‌فردی و ارتباطی» برگزار خواهد شد.

مهارت‌های مرتبط با تفکر نقاد یا تصمیم‌گیری؛ شامل همۀ آن چیزهای است که با توانایی‌های جمع‌آوری اطلاعات، ارزیابی آنها و توانایی بررسی نتایج هر یک از این اطلاعات بر اعمال خود و دیگران مرتبط است. در این گروه از مهارت‌ها، فرد می‌آموزد که چگونه تأثیر ارزش‌های خودش و دیگران را برای راه‌حل‌های انتخابی خویش تحلیل کند.

مهارت‌های بین فردی و ارتباطی، آنهایی هستند که با ارتباط کلامی و غیرکلامی، گوش دادن فعال، توانایی ابراز احساسات و بازخورد دادن مرتبط‌اند. در این طبقه، مهارت‌های مذاکره، امتناع و رد کردن درخواست دیگران و مهارت‌های رفتار جرأت‌مندانه، همدلی، توانایی همکاری با دیگران و احترام گذاشتن به دیگران نیز جای می‌گیرد. به این ترتیب، این گروه از مهارت‌ها به مقبولیت اجتماعی کمک کرده و پایه‌های رفتار و روابط اجتماعی سالم را بنا می‌گذارند.

مهارت‌های مقابله‌ای و مدیریت فردی نیز هستۀ کنترل درونی را غنی می‌سازد و به این ترتیب فرد می‌آموزد که می‌تواند بر اطراف خویش اثر بگذارد و تغییری ایجاد کند. عزت نفس، خودآگاهی، مهارت‌های ارزشیابی خویشتن و توانایی تعیین اهداف، بخشی از مجموعه مهارت‌های خویشتن است. خشم، سوگ و اضطراب همگی باید مدیریت شده و فرد یاد بگیرد که چگونه با شوک، فقدان یا ضربه روانی مقابله کند. مدیریت استرس، مدیریت زمان، روش‌های تفکر مثبت و آرام‌سازی از این گروه مهارت‌های زندگی هستند.

متقاضیان می‌توانند برای شرکت در این دوره کارگاه‌ها، به سامانۀ رویدادهای فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران به نشانی http://visitfarhangi.bmn.ir مراجعه کنند.

لازم به ذکر است، کارگاه‌های آموزشی مشاوره- مدیریت شخصی شهریورماه در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

 

تاریخ انتشار : 1396/06/05
کد : 74615
تعداد بازدید: 813